Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Odejście od składki zdrowotnej, służba zdrowia bezpłatna dla wszystkich, likwidacja NFZ - to tylko niektóre propozycje Ministerstwa Zdrowia na najbliższe lata. Prawo i Sprawiedliwość poważnie bierze się za służbę zdrowia. Eksperci są podzieleni.

Służba zdrowia to jeden z najbardziej newralgicznych tematów politycznych. Długie kolejki do lekarzy, niedofinansowane szpitale i zbyt drogie leki refundowane - to główne bolączki pacjentów. Każda z ekip rządzących miała swój pomysł na naprawę sytuacji w opiece zdrowotnej. Teraz poznaliśmy plany Prawa i Sprawiedliwości.

Rząd PiS chce dużej reformy służby zdrowia

Rząd Beaty Szydło po przeforsowaniu w parlamencie pomysłu darmowych leków dla seniorów, planuje głębsze, systemowe zmiany w powszechnej opiece zdrowotnej.

Informacje te potwierdza Onetowi Ministerstwo Zdrowia. - Szykowana jest reforma organizacyjna systemu ubezpieczenia zdrowotnego, polegająca na likwidacji NFZ i przygotowaniu nowych struktur niezbędnych do zapewnienia efektywnego finansowania świadczeń opieki zdrowotnej - wyjaśnia Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia.

Prace już ruszyły, a pierwsze efekty dla pacjentów mogą być widoczne najwcześniej za dwa lata. - Zakres planowanych zmian wymaga rozważnych decyzji, opartych na dogłębnych analizach. Stąd przewiduje się, że wdrożenie takiej reformy będzie możliwe dopiero w 2018 r. - dodaje Kruszewska.

Nad stworzeniem ram reformy zdrowia w Ministerstwie pracuje już specjalny zespół. Jego zadaniem jest opracowanie propozycji zmian systemowych w ochronie zdrowia, w tym koncepcji zmian w organizacji i finansowaniu świadczeń opieki zdrowotnej w ramach środków publicznych.

Czytaj więcej: biznes,onet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

sheep
+1 #1 sheep 2016-04-21 10:39
a co z ratownictwem? ...może dobrze by było zrobić ratownictwo w takiej formie jak PSP? wreszcie może by się w miarę normalnie pracowało, za w miarę normalne pieniądze i w miarę normalnych warunkach...
Zgłoś administratorowi
sss
-1 #2 sss 2016-04-21 11:56
Cytuję sheep:
a co z ratownictwem? ...może dobrze by było zrobić ratownictwo w takiej formie jak PSP? wreszcie może by się w miarę normalnie pracowało, za w miarę normalne pieniądze i w miarę normalnych warunkach...


PRZECIEZ PISZA < ZE W OCHRONIE ZDROWIA CZYLI POGOTOWIA MIEDZY INNYMI...
Zgłoś administratorowi
sheep
+1 #3 sheep 2016-04-21 15:45
...no tak, tylko co konkretnie mają na myśli? :D , żeby nie pogorszyli sytuacji
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account