Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi

Warning: getimagesize(cache/datsogallery_catid-2_448x448_0/5CC48CB29F0B-46.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /ratownikmed37/plugins/content/smartresizer/smartresizer.php on line 468
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na terenie dąbrowskiego szpitala jest już profesjonalne miejsce przeznaczone do startów i lądowań śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Realizacja tego zadania wynikała z konieczności zachowania obowiązującego poziomu bezpieczeństwa i dostosowania do nowych przepisów Ustawy Prawo Lotnicze miejsca przeznaczonego do startów i lądowań śmigłowców ratunkowych.
Do tej pory wyznaczone miejsce na terenie ZOZ nie spełniało wymaganych parametrów i loty odbywały się bardzo rzadko. Dzięki ukończeniu tej inwestycji chorzy wymagający natychmiastowej pomocy wysokospecjalistycznej np. w Krakowie są w stanie w bardzo krótkim czasie i bezpiecznie dotrzeć do docelowego szpitala.

Helipad

Fot. Nowe lądowisko HEMS

 

 

Wartość przeprowadzonej inwestycji wyniosła blisko 64 tys. zł, z czego ponad 61 tys. zł zostało sfinansowane ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego. W ramach zadania m.in. utwardzono 225 m 2 powierzchni gruntu oraz wykonano oznakowanie poziome strefy TLOF i FATO. Ponadto szpital planuje jeszcze wykonać oświetlenie lądowiska.

Źródło: powiatdabrowski.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account