Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Pomoc przy projekcie KORBA

Więcej
2012/06/01 18:47 #7643 przez blondi1602
blondi1602 stworzył temat: Pomoc przy projekcie KORBA
Biorę udział w projekcie KORBA (tu więcej na ten temat: www.projektkorba.pl/o-projekcie-korba/ )
I chciałabym zorganizować projekt: ' Ratuj, pomagaj, gnaj'
Dotyczyłby on popularyzacji pierwszej pomocy wśród młodzieży i dorosłych w Bielsku Białej oraz doradztwa zawodowego w zakresie dostania się do służb tj. ratownictwo, straż pożarna, policja, wojsko, straż graniczna itp.
Przedstawienie młodzieży polskich realiów na temat ratownictwa- brak miejsc pracy.
W zakres imprezy wchodziłoby kilka imprez kulturalnych, konkurs fotograficzny oraz filmowy.
Również chciałabym pokazać zasady pierwszej pomocy razem z ratownikami- i tutaj jest problem - nie chcę aby to były typowe warsztaty typu: chodź popróbuj, moze ci się uda. Chciałabym, aby ludzie potem przystąpili do gry miejskiej. i tutaj nasuwa się pytanie: jak prawidłowo podejść do edukacji z zakresu pierwszej pomocy by ludzie coś z niego wynieśli?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/01 20:13 #7644 przez joanna.j23
joanna.j23 odpowiedział w temacie: Odp: Pomoc przy projekcie KORBA

blondi1602 napisał: jak prawidłowo podejść do edukacji z zakresu pierwszej pomocy by ludzie coś z niego wynieśli?

Witam
Szkoda, że to na drugim końcu Polski, bo chętnie bym się przyłączyła. Bardzo fajny projekt :)

Jeśli mogę coś doradzić - przede wszystkim to powinni brać w tym udział ludzie, którzy tego rzeczywiście chcą, którzy są tym zainteresowani, nie zaś osoby "z łapanki".
Warto pomyśleć o takim zorganizowaniu zajęć, żeby to były niewielkie grupy (10 - 15 osób).
No i niezwykle istotny czynnik - osoby prowadzące. Ludzie, którzy potrafią prowadzić takie zajęcia i dobrze się w tym czują. Żeby to nie było dukanie z prezentacji, tylko w sposób zwięzły i przystępny, ale jednocześnie z charyzmą przeprowadzone szkolenie.
Życzę powodzenia
Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Więcej
2012/06/02 06:27 - 2012/06/02 06:42 #7648 przez blondi1602
blondi1602 odpowiedział w temacie: Odp: Pomoc przy projekcie KORBA
Realizacja projektu będzie miłą miejsce na przełomie wrześnie/ października- jeśli projekt zostanie wybrany ( przede mną jeszcze długa droga) w Bielsku, więc zapraszam.
Czyli małe grupy, dużo praktyki, mało teorii. :D
Mam nadzieję że mi się uda:))
Mam jeszcze jedno pytanie:
Ja już wspomniałam w 1 poście to chciałabym załatwić doradztwo zawodowe dla służb ratownictwa medycznego, policji itp. Wiecie gdzie mogę znaleźć osobę która umiałaby pokazac dobre i złe strony ratownictwa no i czy taki doradzca zawodowy z ratownictwa musi mieć jakieś kursy w tym zakresie itp ??
Z góry dzięki za pomoc i na pewno na bieżąco będę informowała o przebiegu projektu :))
Dzięki i pozdrawiam.
Ewelina

Więcej
2012/06/19 15:48 #7726 przez blondi1602
blondi1602 odpowiedział w temacie: Odp: Pomoc przy projekcie KORBA
Projekt został wstępnie zaakceptowany :))
Podobał im się pomysł, zostałam zaproszona na warsztaty SEZAM. :))
Więcej będzie wiadomo 25 czerwca po warsztatach :D

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.067 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account