Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xRatownictwo w Polsce i Niemczech

 • Organ18
 • Organ18 Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Doświadczony
 • Doświadczony
 • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/10/31 07:26 #1446 przez Organ18
Organ18 stworzył temat: Ratownictwo w Polsce i Niemczech
Wczoraj wróciłem z niemiec pracowałem tam w Firmie VW i odnowiła mi się kontuzja kolana, pojechałem tam do szpitala i byłem w szoku że szpitale, karetki mogą być tak wyposażone i w tak wysokim standardzie , dostałem na sam początek kawę i mogłem oglądnąć tv za darmo poczym mnie przyjeli oczywiście bez kolejki bez niczego zrobili mi prześwietlenie i stwierdzili że : Nie mam pękniętej ani złamanej kości , nie mam uprawiać sportu i brać mam tabletki przeciw bólowe. ( Dowiedziałem się tyle co wiedziałem :/ i co najśmieszniejsze musiałem zapłacić 10 Euro po mimo że miałem karte europejską zdrowia, ponieważ oni mają opłaty kwartalne i zapewnili mnie że tam gdzie wyrobiłem tą kartę to mi oddadzą tą kase. Pojechałem tam i co się okazało Pani mi powiedziala że nikt mi nie zwróci tej kasy bo tam są inne przepisy niż unas. Po powrocie z niemiec od razu udałem się do Zabrza- Biskupic do szpitala siedziałem przeszło 3h i co się okazało gdy wszedłem lekarz pytał co mi sie stało powiedziałem że byłem tam w szpitalu i mu powiedizałem co oni tam powiedzieli i że nadal mam problemy z kolanem bo nie umię chodzić , strzela mi w kolanie no i mam wrażenie że sztywnieje mi jak chodzę na co on że mam się położyć że zobaczy co się dzieje lekarz mocno naciskał i zginał mi te kolano po mimo że powiedziałem mu gdzie mnie boli no i że boli :/ zgadnijcie diagnoze.... Mam przez 20 dni chodzić na fizykoterapie a dokładnie na laser i ultradźwięki jak mi to nie pomoże to operacja. HAHHAHA powiedzcie mi jak bez badań, prześwietlenia można dać taką diagnoze ?? Boli mnie nadal kuśtykam i zbiegi mam dopiero od Poniedizałku , a i co najśmieszniejsze fizykotr. jest do godziny 15 , a ja koncze szkołe o 16 i nie chce uciekać z lekcji bo mam zaległości w związku z tymi praktykami w niemczech i chyba musze mieć wieksze :/ NASZA SŁUŻBA ZDROWIA JEST CHORA , NIE MY PACJĘCI.

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/01 14:22 #1453 przez Maciej S.
Odp.:Ratownictwo w Polsce i Niemczech

Normalnie. Tak poza tym zostałeś zbadany. Owo naciskanie i zginanie to tzw. badanie kliniczne. Podstawowe badanie w uszkodzeniach aparatu więzadłowego stawu kolanowego (i nie tylko). Składa się na nie kilka testów sprawdzających stan więzadeł (testy koślawiące i szpotawiące, pivot i inne), łąkotek (głównie test McMurray'a) oraz rzepki (balotowanie itd). Można spokojnie określić co dokładnie zostało uszkodzone i jak poważne może to być uszkodzenie. Jakby ortop Ci wymacał \"rączkę od wiadra\" to mógłbym się zdziwić (chociaż to też można w badaniu klinicznym wykryć).

Prześwietlenie pasuje tu jak pięść do nosa. Elementy chrzęstne słabo pochłaniają promienie X więc pewnych rzeczy na zdjęciu po prostu nie da się zobaczyć. Technika jest fajna bo ułatwia życie niemniej jednak czasami się nie sprawdza i trzeba sięgnąć po inne sprawdzone metody. W tym wypadku było to badanie kliniczne.

Badaniem dającym prawie 100% pewność diagnozy jest artroskopia. Procedura bądź co bądź inwazyjna i obarczona jakimś tam ryzykiem. Może Cie przyprawić o ból głowy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/01 16:17 - 2008/11/01 16:18 #1454 przez marcin1975rm
Odp.:Ratownictwo w Polsce i Niemczech
Chyba,że stać Cię na rezonans magnetyczny albo super dokładny tomograf;) Standard to jednak wspomniana wyżej przez Macieja artroskopia.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Organ18
 • Organ18 Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Doświadczony
 • Doświadczony
 • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/11/01 16:27 #1455 przez Organ18
Odp.:Ratownictwo w Polsce i Niemczech
TO powiedzcie mi zdarzyło mi się to chyba z 4 albo 5 raz że wogóle nie chodziłem. Wcześniej było to tak że robili mi prześwietlenie , potem badanie poprzez dotykanie , zginanie nogi itd. potem szyna gipsowa, a potem ultradźwięki. A teraz podotykał i wysłał na ultradźwięki z laserem mówiąc że jak mi to nie pomoże to mam mieć operacje :/

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/01 17:17 - 2008/11/01 17:19 #1457 przez Ania82
Odp.:Ratownictwo w Polsce i Niemczech
Podejrzewam, że lekarz przeprowadził wcześniej z Tobą wywiad i stwierdził, że skoro to już 5 raz, to trzeba coś z tym zrobić (przecież młody jeszcze jesteś). A jeśli dodatkowo byłeś w tym szpitalu co pozostałe 4 razy, to lekarz miał Twoją kartę.
A jeśli masz duże wątpliwości, to idź na konsultację do innego ortopedy i zobacz, co ten Ci powie.
Pozdrawiam i powodzenia.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/01 18:59 #1460 przez Maciej S.
Odp.:Ratownictwo w Polsce i Niemczech

zasadniczo tak ale pamiętajcie, że to jednak jest zabieg - wiąże się ze znieczuleniem (takim czy innym) i inwazyjnością. Swego czasu zmarła nam pacjentka podczas artroskopii przeprowadzanej w znieczuleniu ogólnym.

Prześwietlenie tu nic nie da bo kości masz całe - problem w aparacie więzadłowym. Czyli generalnie albo macanie albo artroskopia. Z CT i MRI jest tak, że raz widać, raz nie widać więc standardowo się go nie robi. Fizjoterapia jest ważna - mięśnie pracują cały czas a to pogarsza sytuację (bo pewnie uszkodzenie się pogłębia).

Drugi ortopeda zrobi to samo (pomaca, pozgina) i też pewnie wyśle na fizjo. Z operacjami w obrębie kolana to jest tak, że niby operacja się udała ale pacjent i tak kuśtyka jak przed zabiegiem.
Może być tak, że zrobią Ci tą operację i będzie super, możesz równie dobrze mimo operacji mieć problemy z kolanem do późnej starości i skończy się endoprotezą.

No ale dość straszenia ;)
Zdrowia życzę ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • serial Avatar
  • serial
  • Witajcie! jestem scenarzystą i reżyserem i razem ze współscenarzystką poszukujemy do anonimowych rozmów osoby chętne na zwierzenia ze swojej pracy i życia w pogotowiu przed rokiem 2002. Chcemy pokazać m in jak ciężka to praca i jak postrzeganie jej przez ludzi nie zawsze jest sprawiedliwe. Miła atmosfera rozmowy w pakiecie :) Jeśli byłaby możliwość rozesłania tego ogłoszenia wśród znajomych z branży, bylibyśmy bardzo...
  • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
  • 2021/10/12 09:32
  • ratownikekspress Avatar
  • Jak uratować osobę topiącą się w wodzie?
  • Teraz jest taka kolejność że: 1) dzwonisz na służby 112 opisujesz sytuacji i podajesz miejsce zdarzenia. 2) jak masz możliwość to rzuć tonącemu pzedmiot, który się unosi na powierzchni wody, żeby mógł się tego złapać 3) Jak potrafisz pływać to musisz znaleźć przedmiot, który sie unosi na wodzie i dopiero z nim możesz ewentualnie do tonącego popłynąć. 4) Do tego czasu jest już szansa, że straż lub inne służby...
  • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
  • 2021/09/04 13:27

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account