CZynnośći bez nadzoru lekarza

Więcej
2011/07/09 21:07 #6307 przez jurny12
CZynnośći bez nadzoru lekarza was created by jurny12
Witam!!


Mam pytania do kolegów i koleżanek ratoeników praktyków a nie teoretyków.
CZy zdarza sie wam na swoich dyżurach podawać leki nie wchodzące w skaład listy np. Fentanyl Thiopental, Teofiliną itp.
Mi sie zdarza osobście podawać pewne leki bez zlecenia lekarza chociażby do intubacji gdy nie ma zatrzymania a jest niwydolność oddechowa i gdzie wumagana jest szybka intubacja. i czy wozicie sami bez lekarza stan po zatrzyaniu krożenia na sor bo ja tak. Dodam jeszcze że nie mam w pogotowiu kordynatora.

Proszęo szczere odpowiedzi a nie cytowanie ustawy i że trzeba wezwać zespół S.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/10 08:02 #6308 przez joanna.j23
Replied by joanna.j23 on topic Odp: CZynnośći bez nadzoru lekarza
Witam
A czy zdarzyło Ci się kiedyś oglądać świat przez piękne solidne kraty?
A czy znasz zasadę RWD? - podstawową w zawodzie Ratownika.
Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/10 12:08 - 2011/07/10 15:08 #6309 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: CZynnośći bez nadzoru lekarza
Witam.
Nigdy nie zdarzyło mi się podawać leki spoza listy bez zgody lekarza z własnej inicjatywy.Przyznam,że najbardziej bolesny nie tylko dla mnie ale głównie dla pacjentów jest nasz skromny zakres możliwości walki z bólem zgodny z listą.Jeśli zaś chodzi o przewóz stanu po zatrzymaniu a nie w trakcie krążenia karetką systemu typu P to nie ma w tym nic spoza naszych kompetencji no chyba,że uznasz że bezpieczniej dla pacjenta i RWD jest wezwanie zespołu S.Jeśli zaś chodzi o przewozy między szpitalne karetką pozasystemową jeśli moja ocena stanu pacjenta na to pozwala plus zlecenie na przewóz z dopisaną adnotacją PRZEWÓZ Z RATOWNIKIEM wykonuję taki przewóz.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/10 16:19 #6311 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: CZynnośći bez nadzoru lekarza

Przyznam,że najbardziej bolesny nie tylko dla mnie ale głównie dla pacjentów jest nasz skromny zakres możliwości walki z bólem zgodny z listą.

A jakich leków Twoim zdaniem brakuje? Większy problem w tym, że teraz nawet po konsultacji z lekarzem nie możemy wykroczyć poza "naszą" listę :(

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/10 22:05 #6315 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: CZynnośći bez nadzoru lekarza
Mam nadzieję,że w związku ze zmianą konsultantów lista leków,które będziemy mogli stosować ulegnie rozszerzeniu.Tym bardziej jeśli chodzi o skuteczne krótko działające leki przeciw bólowe.Dziwi mnie fakt,że doświadczeni ratownicy mylą medyczne czynności wymagające obecności lekarza wymienione w rozporządzeniu z lekami,które można podać po konsultacji np z lekarzem ośrodka po teletransmisji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/11 11:51 #6317 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp: CZynnośći bez nadzoru lekarza

Dziwi mnie fakt,że doświadczeni ratownicy mylą medyczne czynności wymagające obecności lekarza wymienione w rozporządzeniu z lekami,które można podać po konsultacji np z lekarzem ośrodka po teletransmisji

Medyczną czynnością ratunkową wymagającą obecności lekarza jest podawanie leków spoza listy. Interpretacja Ministerstwa Zdrowia jest jasna. Nie masz prawa podać żadnego leku spoza listy pod nieobecność lekarza. Nawet tych zalecanych przez lekarzy oddziałów kardiologii inwazyjnej. Wiem, że to niedorzeczne, ale cóż...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.147 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account