LOJALKA

Więcej
2011/02/18 16:09 #4986 przez matra
LOJALKA was created by matra
W województwie dolnośląskim, dyrektor Pogotowia Ratunkowego, domaga się podpisania przez ratowników medycznych tzw.lojalnościówek. Na razie powstał spór zbiorowy, ale 200 osób już podpisało!
Podobno jest to zgodne z prawem, ale "coś za coś"....o podwyżce ani słowa,tylko straszenie utratą pracy!Nawet prowadzoną działalność gospodarczą trzeba pracodawcy zgłosić, bo on musi wiedzieć,czy po godzinach pracy u niego,przypadkiem nie dorabiam prowadząc magiel,usługi szewskie, czy zakład fryzjerski. Jeszcze zrozumiem działalność pokrewną z pogotowiem, ale z umowy jasno wynika,że każdą działalność należy mu zgłosić.A zresztą.... dorabiać mogę chyba wszędzie w wolnym kraju i uczciwie płacić podatki z dodatkowych dochodów.Pracownik to nie NIEWOLNIK! Co będzie jak pozostałe 500 osób nie podpisze lojalki? Kto będzie ludzi ratował?
Co o tym myślicie???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/18 18:01 #4987 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:LOJALKA
Prawem można tak manipulować,że wszystko może być zgodne z prawem.Najgorsza w tym jest jawna dyskryminacja naszej grupy zawodowej.Lekarze w tym temacie są ponad prawem.Znam przypadki tzw lojalek,które jednak wymyślili ratownicy przeciw ratownikom i podsunęli ten pomysł dyrektorom.Zrobili to po to by podzielić ratowników na lepszych i gorszych.Kto wie,może to jakaś ratownicza ptasia grypa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/19 06:31 #4988 przez kandek
Replied by kandek on topic O:LOJALKA
szczerze? dlaczego Ci sami pracownicy ochoczo siedzą w pracy non stop po trzy doby? tutaj nie ma naginania prawa? wtedy już się nie nazwą NIEWOLNIKAMI???!!!

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/19 17:17 #4989 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:LOJALKA
Istnieje coś takiego jak wolna wola i zdrowy rozsądek.W jednym jak i w drugim jak świat światem zdarzają się patologie i żeby było ciekawiej zgodne z obowiązującym prawem.Czasy się zmieniły a na chleb trzeba zarobić.Uczciwie zarobić niezależnie gdzie się pracuje.NFZ zgodnie z prawem ogłasza konkursy na świadczenie usług.Różne podmioty zgodnie z prawem składają oferty.Lojalki wymyślili po to by te inne podmioty nie znalazły chętnych do pracy.Ale chętnych do pracy jest tak wielu że w sumie lojalki mijają się z celem.Zostaje wtedy grupa ludzi bez pracy z zawiązanymi rękoma mimo iż mogli dalej robić to samo pod szyldem firmy,która zgodnie z prawem wygrała konkurs.Szkoda,że Państwowe Ratownictwo Medyczne nie współistnieje wszędzie z Wojewódzkimi Stacjami Pogotowia Ratunkowego.Gdybym mógł sprawił bym aby po staremu w jednej firmie doczekać emerytury.Puki co trzeba robić swoje i czekać na to co przyniesie przyszłość bo tak naprawdę nikt się z nami nie liczy.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/21 07:08 #4994 przez mangus
Replied by mangus on topic O:LOJALKA
Witam.
Zacznijmy od tego, że owa lojalka nie jest w żaden sposób osadzona prawnie. Na dzień dzisiejszy jest to jedynie wymysł pracodawców w celu zatrzymania pracowników. Lojalka lub też ładniej brzmiące oświadczenie podpisuje się z jakiegoś powodu - czyli powinno dotyczyć jakiejś konkretnej rzeczy np: darmowe szkolenie pracownika w zamian za zobowiązanie pracy przez okres powiedzmy roku a maksymalnie do 3-ch lat - lub partycypację w kosztach szkolenia przed upływem czasu określonego w oświadczeniu.
Lojalki zaczęły być ochoczo wykorzystywane także z uwagi na szeroko pojęty zakaz konkurencji - czyli działanie w tej samej branży stanowiącej konkurencję rynkową dla zakładu.
Wspomniane powyżej 3 doby w pracy jest powiedzmy nagięciem przepisów ale nie jest niewolnictwem. Wszyscy wiedzą że tak robią kontraktowcy. Żeby nie było sam pracuję na etacie i kontrakcie. Wszystko jest ładnie i pięknie dopuki coś sie nie stanie - ale wtedy zakład pracy nie stanie za kontraktowcem - bo to on sam za siebie odpowiada - czyli jest to wybór każdego pracownika kontraktowego. Z drugiej jednak strony gdyby płaca za etat była korzystniejsza - sam zrezygnowałbym z kontraktu.
Warto więc sie zastanowić w dzisiejszych czasach nad podpisaniem takiej lojalki w pozytywnym znaczeniu - pracy za dużo nie ma - a wysycenie rynku ratownikami jest ogromne i "produkują" się kolejni.
Na koniec dwa słowa żebym został dobrze zrozumiany. Lojalka to forma szantażu i jestem jej absolutnie przeciwny - chociaż sam nic takiego do odpisania nie dostałem.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/21 09:58 #4995 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:LOJALKA
A cóż to takiego lojalka? To nic innego jak tylko próba dysponowania przez pracodawcę moim wolnym czasem. A każdy z nas jest wolnym człowiekiem i g...o kogo obchodzi co robię przed i po dyżurze. Mam swój grafik i to jest moje zobowiązanie w stosunku do pracodawcy, tym bardziej, że zawód i umiejętności zdobyłem tylko i wyłącznie dzięki swojemu uporowi i determinacji, natomiast mój "chlebodawca" podpisał umowę z człowiekiem, w którego nie zainwestował ani złotówki.

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.150 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account