Dlaczego Ratownicy nie trzymają się razem ????????

Więcej
2010/12/10 20:24 #4665 przez Bimber
Dlaczego Ratownicy nie trzymają się w tak zwartym kolektywie jak lekarze a tylko podkładają sobie kłody pod nogi???? :(
W gronie lekarskim to nie do pomyślenia !!! :angry: Tam jeden drugiego kryje a w naszej branży jak i w pielęgniarskiej jest na odwrót ??? :angry:
Myślę, że było by warto to zmienić i popracować nad tym !!! ;) Z biegiem lat możemy dojść do podobnego stadium jak w gronie lekarskim. Na pewno warto ;)

APELUJĘ I WZYWAM WSZYSTKICH DO ROZPOCZĘCIA ZMIAN !!!!

NIE BIJMY SIĘ MIĘDZY SOBĄ; A WTEDY NIKT NIE BĘDZIE WSTANIE NAS UDERZYĆ !!!!!!!!!!! Amen ;)

BimberBimberBimberBimber

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/12/11 12:01 #4670 przez ww61
Temat wart rozwinięcia.Z pewnością nie jest tak nudny jak wiele innych,które znikają z wokandy bez echa.Wiem,że mało kto moje zdanie potraktuje poważnie stąd spodziewam się pobić rekord minusów.Ratownicy nie trzymają się razem dlatego,że ten specyficzny zawód sprawia,że ratownik nie liczy się z nikim a co dopiero z kolegami po fachu.Moim zdaniem staje się tak dlatego,że do władzy w krystalizujących się związków trafiają ludzie ,którzy nie potrafiąc się realizować na gruncie zawodowym próbują to zrobić tworząc związki a to co głoszą jest tak realne,że nawet złota rybka miała by problem by to zrealizować a poza tym logo tych związków brzmi,że kto nie jest z nami jest przeciw nam co zapewne scala naszą grupę zawodową. ;)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2010/12/11 18:04 #4671 przez karolcia109

Dlaczego Ratownicy nie trzymają się w tak zwartym kolektywie jak lekarze a tylko podkładają sobie kłody pod nogi????

Witam,
Nie miałam okazji jeszcze pracować na stałe w składzie Rat.Med ale pozwolę sobie na wypowiedź ;)
Bimber nie tylko w tej grupie zawodowej istnieje taki problem. Tam gdzie w danym zawodzie pracuję grupa ludzi tam rodzą się problemy typu zawiść, zazdrość itp. W dzisiejszych czasach gdzie jest duże bezrobocie a nasze "zarobki są jakie są", tak więc ludzie zrobią wszytko byle by im było dobrze. Jest takie powiedzenie " Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze." Chyba tak to szło :laugh:
Pozdrawiam karolcia109 :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/12/12 15:22 #4673 przez taktyk
Pytasz dlaczego... Znam kilka powodów:
Kasa tak mała ze aż się o nią kłócimy(jaka kasa taka polityka), widać to np. przy składaniu ofert jak dysponent ogłasza konkurs.
Wyrywanie sobie dyżurów, dla znajomych możliwości odsprzedania.
Różnice w zakresie wiedzy i umiejętności w ZRM.
Staż pracy, a co z tym związane doświadczenie, które nie zawsze jest aktualne, a to z kolei rodzi pytanie. Czy przychodzisz do PRACY czy do ROBOTY.
Powodów można by pewnie wymieniać mnóstwo, uważam ze każdy zawód ma swoje czarne owce, chciałbym by w miarę rozwoju tego młodego zawodu tych owiec było coraz mniej czego wszystkim i samemu sobie życzę.

poniżej linki związane z tematem

webcache.googleusercontent.com/search?q=...interesu&hl=pl&gl=pl

www.poczytaj.pl/okl/58000/58100.jpg

Search & Rescue

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/12/22 21:15 #4709 przez Gabi
Ja myślę,że głównym powodem są miejsca pracy dla ratowników, a raczej ich brak. Każdy chce pracować i zdarza się że dąży do tego po trupach nie licząc się nawet z kolegami z pracy, czy po fachu.

Ludzkie życie to dar, którego nie mamy prawa odbierać... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.147 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account