Polski Ratownik Medyczny za granicą

  • medicus
  • medicus Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2007/10/29 13:35 #112 przez medicus
Polski Ratownik Medyczny za granicą was created by medicus
Witam ratowników, przyszłych ratowników i sympatyków ratownictwa;)

Od dłuższego już czasu ukazuje się tutaj ogłoszenie dotyczące możliwości pracy polskich ratowników w Danii. Jak wygląda zatrudnienie ratowników w kraju to mam mniej więcej pogląd. Natomiast jeżeli chodzi o pracę za granicą to niestety nie bardzo. Jeżeli ktoś z Was pracuje za granicą jako ratmed z polskimi uprawnieniami to niech może się tutaj wypowie. Szczerze, to z chęcią skorzystałbym z takiej oferty, te nasze krajowe zarobki masakra:angry: , jednak chciałbym poznać opinie osób które już pracują jako ratownicy za granicą.
Pozdrawiam i czekam na info;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/29 14:38 #113 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Polski Ratownik Medyczny za granicą
Czesc Medicus , ja mialem jeden dyzur nocny i jeden wyjazd w Niemczech wschodnich w miejscowosci PASEWALK , procedury sa podobne juk u nas w Polsce , za wyjatkiem jednego szczegolu , tam gdzie bylem na wyjezdzie byla to duza karetka typu Mercedes piecioosobowa i zauwazylem ze jeden z Ratownikow jest przydzielony tylko do zbierania wywiadu od pacjenta lub jego bliskich , ma taka specjalna tablice i wszystko notuje jakie byly przebyte choroby u pacjenta a nawet czy ktos z domu na podobna chorobe nie chorowal , po zbadaniu pacjenta bardzo skrupulatnie , jesli jest taka potrzeba przetransportowania pacjenta do szpitala to lekarz zabezpiecza pacjenta i wzywa karetke transportowa, w przypadku kiedy bylem na dyzurze nocnym zabieralismy pacjentke do szpitala i juz na miejscu w szpitalu Ratownik ktory zbieral wywiad od pacjenta rodziny , przekazywal lekarzowi oddzialu Ratunkowego ,ten podejmowal decyzje o tym co maja podac pacjentowi i jakie badania maja przeprowadzac, kazdy pacjent musi byc /podkuty/ przez zaloge karetki. Do oddzialu ratunkowego tylko dowozisz i musisz jak najszybciej z tamtad umykac, nie ma tak jak w Polsce ze Ratownicy czekaja przed oddzialem Ratunkowym na korytarzu z pacjentem , tam wjezdzasz z pacjentem na goraco.Pozdrawiam zainteresowanych tym felietonem , Pozdrawiam wszystkich Ratownikow Medycznych .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • medicus
  • medicus Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2007/11/03 11:05 #183 przez medicus
Replied by medicus on topic Odp.:Polski Ratownik Medyczny za granicą
WitamB)

Dzięki Tytus za odpowiedź;) . Jednak opisana przez Ciebie historia dotyczy już dosyć odległego okresu. Jestem zainteresowany pracą ratowników za granicą obecnie. Jak sobie radzą, czy ich polskie kwalifikacje są wystarczające, jak zarabiają. Czy ich zakres obowiązków jest zbliżony do tego w naszym kraju.
Także ratownicy na obczyźnie lub wybierający się tam odzywajcie się na tym sympatycznym forum :woohoo: :woohoo: :woohoo: .

Pozdrawiam :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/03 11:22 - 2008/07/23 19:30 #184 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Polski Ratownik Medyczny za granicą
Cześcć Medicus, mój brat który pracował w kołobrzeskim pogotowiu , wyemigrował do Anglii i tam po przyjeździe złożył dokumenty do oddziału ratunkowego w celu zatrudnienia sie , otóż wymagany jest tam język Angielski i dodatkowo musiał by robić pół roczny kurs , ale w zawodzie nie pracuje , ponieważ nie znalazł czasu ani na język ani na kurs ponieważ długo pracował, a żeby trochę zarobić funtów , tak że to co opowiadał jakby trzeba było robić dodatkowy kurs i językowy i Ratowniczy , podejrzewam że chodzi tam o leki.Pozdrawiam:(
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.137 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account