Pojazd uprzywilejowany - " inaczej "

Więcej
2009/06/09 18:11 #2140 przez dyspozytor
Pojazd uprzywilejowany - " inaczej " was created by dyspozytor
Witam,

Słuchajcie okazuje się, ze w naszym kraju są pojazdy bardziej uprzywilejowane i te mniej. Czyli są równi i równiejsi a przecież prawo o ruchu drogowym dla wszystkich takie samo. Przytoczę tutaj artykuł o wypadku karetki w Poznaniu, zdarzenie z dzisiaj czyli 9 czerwca 2009 roku:

Karetka wjechała na sygnale na czerwonym świetle. Uderzył w nią samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że karetka uderzyła w następną osobówkę i przewróciła się na bok.

- Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej z Szamotulską przed godz. 9. W wypadku brała udział karetka, która dachowała. Rozlało się dużo benzyny. Wypadek wyglądał naprawdę groźnie, mogą być ofiary śmiertelne - napisał na Alert24 internauta maximus.

Na szczęście ofiar śmiertelnych nie było. Ranna została jednak trzyosobowa załoga karetki pogotowia. - Zderzyły się dwa samochody osobowe oraz karetka. Siła uderzenia była tak duża, że kartek przewróciła się na bok - powiedział nadkom. Romuald Piecuch, rzecznik poznańskiej policji. - Do wypadku doszło najprawdopodobniej z winy kierowcy karetki. Jechał on na sygnale i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie zachował on wystarczającej ostrożności - dodał rzecznik.
Źródło: gazeta.pl

W wypadku w Poznaniu winą obarczony został kierowca karetki jadącej na sygnałach. :( :(

Teraz następny przykład, tutaj w akcji radiowóz policyjny na sygnałach. Przeczytajcie sami, zdarzenie z 26 maja 2009 roku:

Do zderzenia osobowego volvo z radiowozem doszło pod estakadami Trasy Siekierkowskiej w Warszawie. Tworzą się korki. Policja zaleca objazd.

Sportowe volvo jest z przodu całkowicie rozbite. Na miejscu są cztery radiowozy - napisał na Alert24 Jacek.

Do wypadku doszło ok. godz. 17.30. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to kierowca volvo spowodował wypadek. Samochód prowadziła kobieta, która nie zauważyła, że na skrzyżowanie z dużą prędkością wjechał radiowóz na sygnale. Ranni zostali dwaj policjanci, którzy trafili do szpitala. Na obserwację zostali przewiezieni także kierująca volvo kobieta oraz podróżujące z nią dziecko.
Źródło: Alert24.pl

W tym wypadku ( chociaż identyczny jak poprzedni z ambulansem ) już obwiniono kobietę z volvo !!Dlaczego ?? Aż się ciśnie na usta powiedzieć, że miała pecha bo jakby uderzyła w ambulans to byłaby niewinna, a ze w radiowóz ooo to już inne prawo!!!!! :woohoo: . Tragedia, tragedia... w takim razie te Policyjne uprzywilejowanie to jednak jakieś lepsze. To kolejna udokumentowana głupota w naszym kraju :blush: :blush:

Pozdrawiam serdecznie i współczuje kierowcy z Poznania


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/06/10 21:12 #2141 przez mangus
Replied by mangus on topic O:Pojazd uprzywilejowany - " inaczej "
Jak widać są pojazdy uprzywilejowane i uprzywilejowańsze ;) Czy ktos słyszał o podobnym zdarzeniu z udziałem strażu pożarnej? Ciekaw jestem jak rozwiązano by taki problem.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/06/12 11:35 #2145 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Pojazd uprzywilejowany - " inaczej "
Może ktoś nie wie,że pojazd uprzywilejowany w ruchu podlega tym samym przepisom(zawartym w Kodeksie Drogowym)co wszystkie pozostałe pojazdy...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/06/12 13:05 #2146 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic O:Pojazd uprzywilejowany - " inaczej "
Witam,

W temacie pojazdów uprzywilejowanych zamieszczam poniżej filmik z serwisu YouTube obrazujący pracę kierowcy ambulansu. Zobaczcie sami jak to wszystko wygląda od środka:
Kliknij w spoiler :)
Uwaga: Spoiler!

Kierowca jadący karetką nigdy nie wie czego może się spodziewać ze strony pozostałych użytkowników ruchu i odwrotnie kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę widząc pędzący ambulans na sygnałach.We fragmentach tego filmiku widzimy, jak banda szczeniaków uwiesza się na ogonie karetki serwując sobie debilną zabawę :angry: :angry: :angry: Odnośnie szkół jazdy, nie wiem jak są tam obecnie prowadzone zajęcia i jaki jest tam poziom nauczania, wiem tylko z doświadczenia, że kierowcy widząc karetkę na sygnałach są nieprzewidywalni :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Poniżej jeszcze jeden link do pełniejszej wersji filmiku dotyczącego pojazdów uprzywilejowanych zamieszczonego w serwisie expertia.pl
Uwaga, karetka!
Ciekaw jestem Waszych opinii,
Pozdrawiam serdecznie B)


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/06/12 13:20 #2147 przez GRZECHRAT
Replied by GRZECHRAT on topic O:Pojazd uprzywilejowany - " inaczej "
Sie ma :) Trudno się dziwić kierowcą przede wszystkim "świeżym" adeptom sztuki jazdy skoro mijając tz "L-ke" instruktor nie pokusi się o umożliwieniu przejazdu Karetce :angry: TU wnoszę apel do Wszystkich Ratowników którzy coraz częściej nauczają [o pierwszej pomocy] przyszłych kierowców by zwrócili na to baczną UWAGĘ bo kto jak nie my wiemy ile czasu i nerwów kosztuje dupek który nie ustępuje drogi A swoją drogą co to za uprzywilejowanie jak jedziesz na wszystkich sygnałach,a każdy zajeżdżający Ci drogę ma większe prawo niż Ty . Marcin 1975 kolego sympatyczny Wszyscy wiemy , a na pewno kierowcy karetek o przepisach o ruchu drogowym ,ale jak to się ma do ratowania życia. Ps Jeśli kolega poprosi pieprze teraz jeśli powie Grzesiek sygnały i rura to będę jechał jak najlepiej potrafię za nic miał przepisy a jak zdarzy mi się "problem" to mandatu nie przyjmę i będę bronił się do najwyższej instancji ,czego nikomu nie życzę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/06/12 18:04 #2148 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Pojazd uprzywilejowany - " inaczej "
Ratowanie życia ponad wszystko!!! Co do tego nie ma żadnej wątpliwości.Chodzi tylko,a może aż o ograniczone zaufanie do pozostałych użytkowników drogi.Bo z nimi bywa różnie jak wiemy :angry:

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.175 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account