Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

×
Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

WAŻNE!!! PIERWSZA DIAGNOZA I WIELKIE OBAWY

Więcej
2018/01/08 23:50 #12836 przez Pomoc_ratownikom
Pomoc_ratownikom stworzył temat: WAŻNE!!! PIERWSZA DIAGNOZA I WIELKIE OBAWY
Dobry Wieczór wszystkim.

Na wstępie chciałbymn powiedzieć, że szanuję i podziwiam Państwa cieżką pracę, Każdgo dnia napotykacie prawdziwe problemy, gdzie pewnie nie jedna osoba psychicznie nie poradziłaby sobie z takim bagażem.
Jestem tutaj nowy i mam pewne pytanie.

Jeżeli jeśteście Panśtwo wzywani do poszkodowanej osoby/osób, skąd wiecie na co choruje poszkodowany/poszkodowana? Czy jest jakiś sposób, który daje Wam informacje na temat aktualnych chorób (przewlekłe, zakaźne, cukrzyce, krążenia, etc.), pobieranych leków, grupy krwi, zgody na przetoczenie krwi, uczculeń na leki i szereg innych czynników podstawowych, które są potrzebne do "postawienia diagnozy", czy zaakplikowania potrzebnego leku?

Czy posiadacie takie informacje po przyjeździe do poszkodowanego/poszkodowanej?
Czy ważne są bądź byłyby to informacje dla Was?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję.

Michał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/01/09 09:34 - 2018/01/09 09:35 #12837 przez Polarowy
Polarowy odpowiedział w temacie: WAŻNE!!! PIERWSZA DIAGNOZA I WIELKIE OBAWY
Cześć, dzięki za miłe słowa i witaj na naszym forum :)

Często nie wiemy, chyba, że jest to nasz tzw. stały pacjent. Na czym polegamy? Wywiad! Trzeba zrobić dobry wywiad medyczny, komfortem jest jeżeli pacjent posiada dokumentacje medyczną, wtedy to już żaden problem. Jeżeli przyjmuje na stałe leki, oczywiście sprawdzamy co przyjmuje i na tej podstawie mamy już sporo informacji z jakim pacjentem mamy styczność.

Jeżeli trafia się pacjent np. z wypadku, lub nieprzytomny wtedy już tak dobrze nie jest - praktycznie nie mamy o nim żadnej informacji. Chyba, że podróżuje z dokumentacją medyczną wtedy jest łatwiej. W innym przypadku działamy doraźnie, jedyną wskazówką są wyniki badania jakie prowadzimy na miejscu zdarzenia.

Gdyby nasz system teleinformatyczny był doskonały, takie informacje powinny znajdować się właśnie w tym systemie. Niestety w Polsce takich frikasów nie ma.

Pozdrawiam, Polarowy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.168 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account