Czy konieczne jest zbieranie punktów doskonalenia do prowadzenia szkoleń?

Więcej
2019/04/28 23:40 #12954 przez Azrael000
Witam.

Sprawa jest następująca z przyczyn zdrowotnych nie mogę już pracować w pogotowiu jednak lekarz orzecznik nie widzi przeciwwskazań do prowadzenia działalności szkoleniowej w zakresie szkoleń medycznych, z bieżącym rokiem kończy mi się okres edukacyjny i chciałbym wiedzieć czy jest mi to potrzebne i ewentualnie czy mogę zbierać i rozliczać punkty na własną działalność lub jeśli zatrudni mnie placówka nie medyczna do prowadzenia szkoleń, na przykład strzelnica?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/05/17 10:14 #12957 przez dyspozytor
Cześć, w przypadku pracy w Państwowym Ratownictwie Medycznym jak już sam zapewne wiesz jest wymóg spełnienia okresu edukacyjnego. W przypadku własnej działalności np. szkoleniowej Twoim dokumentem uprawniającym do prowadzenia tego typu zajęć jest dyplom ratownika medycznego którego nikt Ci już nie odbierze. W przypadku zatrudnienia w innych placówkach, taki wymóg może, ale nie musi narzucać Twój potencjalny pracodawca. Także to Twój wybór czy będziesz dalej zbierał punkty edukacyjne, czy też będziesz korzystał z innych form doskonalenia zawodowego.


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/05/24 20:44 #12958 przez Azrael000
Dzięki za odpowiedź, przy okazji dostałem odpowiedź z MZ, bo w Łodzi na początku tam gdzie uzyskałem książeczkę nie mieli dostępu do systemu... Jak się okazało nie mogli już mieć ponieważ we wrześniu 2017 zostało wprowadzone nowe rozporządzenie, i uwaga dla tych co tak jak ja nie wiedzieli jeszcze o tej zmianie, otuż teraz książeczkę nie rozlicza pracodawca tylko WOJEWODA a w jego imieniu robi to w Łodzi Wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego przy Piotrkowskiej 104, a tam uzyskałem informacje, że nawet jeśli nie zaliczymy punktów to urząd i tak wyda następną książeczkę.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.210 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account