zadanie praktyczne na egzaminie

Więcej
2011/06/14 17:26 #5527 przez legumina
Replied by legumina on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
medyk 01 napisał:

dużo osób szukało w tym zapisie czestoskurczów,zawału no i dawali tez takie diagnozy wtedy cały projekt jest do kitu.[...] podejrzenie złamania prawego przedramienia, szok sytuacyjny,pod.uszkodz.odcinka szyjnego kręgosłupa no i co niektórzy pisali wstrząs hipowolemiczny ale dlaczego? pozdrawiam


uu to pojechali z tym rytmem, pewnie ci od zawału ejszcze mona stosowali co ??
na pewno nie podejrzenie a na pewno złamanie, deformacja jest oznaką że kości są patologiczne wzgledem siebie połozone, złamanie jak byk
gdzieś sie lac musiało bo cisnienie takei z nikąd sie nie wzieło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/14 17:27 #5528 przez Bart87
Replied by Bart87 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
marcin1975rm napisał:

A jak do najbliższego SOR-u masz 30km to też "load and go" pacjenta z NZK?


Wtedy nie masz wyboru - siedzisz i uciskasz nieprzerwanie, ale load&go nie zaszkodzi w przypadku 19-letniego pacjenta z odmą otwarta, który dopiero w karetce mial NZK w mechanizmie asystolii [tak wynika z tego co pisano w tresci zadania]. A jesli daleko do SORu to rozważyć należałoby wezwanie HEMSu na miejsce zdarzenia, przynajmniej takie jest moje zdanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/14 17:28 #5529 przez anuszka
Replied by anuszka on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
tak,co roku tak jest na zmianę,wiec jutro rano będzie wkłucie i BTLS a o 15 ten zabieg co mieli dziś o 15 tylko już nie wiem który bo są dwa projekty z tego terminu :huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/14 17:28 #5530 przez freeze_88
Replied by freeze_88 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
ja 15 miałam 19 latka

ale jak widzie nie zbyt dobrze postawiłam diagnoze

NZK w mechanizimie asystoli
wstrząs mechaniczny
rana kłuta klatki piersiowej
odma otwarta
podejrzenie urazu kręgosłupa odcinka szyjnego
podejrzenie stanu po spożyciu alkoholu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/14 17:30 #5531 przez Paramedyk24
Replied by Paramedyk24 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
też się obawiam że mogą uniewarznić dzisiejsze pisanie z 15 - wszyscy powinni mieć te same tematy
teraz w tej szkole gdzie się walneli teoretycznie nie mają tematu dla jednej z grup bo przecież odma już była





Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


według mnie diagnoza:
- wstrząs urazowy, hipowolemiczny
- wstrząśnienie mózgu
- podejrzenie złamania kończy górnej prawej
- rana na czole
- podejrzenie urazu kręgosłupa szyjnego
ciązą raczej nie jest stanem patologicznym czy powstałym w wyniku wypadku

co do opatrunku Ashermana - gazik który jest w opakowaniu razem z opatrunkiem słuzy do przetarcia klp z krwi, wydzielin, potu żeby uwidocznić dokładnie "dziurę" w klp, jak juz widzimy "dziurę" to przykładamy dokładnie do niej otwór od wentylna opatrunku - wentyl musi być dokladnie przyklejony na "dziurę" a następnie przyklejamy cały opatrunek z wszystkich stron!!!
broń boże nie z trzech bo po co wtedy nam opatrunek Ashermana

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/14 17:31 #5532 przez legumina
Replied by legumina on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Ejejko napisał:

czyli jak ja zdaje w czwartek o 15:00 to na 90% mam opatrunek do wykonania?!

ktos Ci kit wciska za przeproszeniem
nie ma co sie nastawiać że bedzie tak jak zawsze
bo w tym roku jest jeden poszkodowany wow zaskoczenie ładne
pierwszy raz kobieta w ciazy była

poza tym wiem że w tym roku nikt ze starej ekipy egzaminatorów od prac pisemnych nie bedzie ich sprawdzać, teraz beda sami nowi , nowo wyszkoleni, stara kadra w tym roku w odstawke poszła

ciązą raczej nie jest stanem patologicznym czy powstałym w wyniku wypadku

niestety to też trzeab było dać
pytałam sie babki egzaminatorki co było w diagnozie i ona powiedizała że mu być bo to jest ważne, w sumie zgadzam sie z nią

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.526 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account