POMOZMY MLODYM LUDZIOM W DOSTANIU SIE DO RATOWNICT

Więcej
2007/12/04 20:21 - 2008/01/03 11:08 #315 przez Tytus
Organ18 , wiadomo , ze czzlowiek ktory chce dostac sie na studia musi byc po maturze , tak jest we wszystkich uczelniach w Polsce, do szkoly Ratownictwa Medycznego dwu letniego nie koniecznie musisz miec matury , ale lepiej beda patrzyli jak ją bedziesz mial, tak , że nie mysl narazie o studiach Ratownictwa , tylko zasuwaj do dwuletniej po sredniej , po skonczeniu tej szkoly mozesz pojsc dalej sie uczyc tzn. na studia Ratownictwa Medycznego , ale to jeszcze daleka droga przed toba, jak juz kiedys ci pisalem , to widac , ze chcesz uczyc sie Ratownictwa , ale cos nie mozesz sie do tego za bardzo zmobilizowac , musisz podjac decyzje teraz , nie zwlekaj , bo potem jak sam wiesz lata leca i nie bedzie sie juz tak chcialo, a wiem , ze kochasz tą medycynę , Zycze cie jak najlepiej i chcialbym zebys skonczyl tę szkolę, Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/06 09:34 - 2007/12/06 09:36 #322 przez Ania82
Organ18, nie łam się, zrób powolutku to technikum, a tymi egzaminami się już później martw, zresztą nie zawsze diabeł aż taki straszny... Ja ostatnio, ku mojemu zaskoczeniu, zdałam taki egzamin sprawnościowy. ;) A i w pływaniu się bardzo podciągnęłam- starczy, że chodzę co tydzień na basen i już widzę postępy. Więc uwierz w siebie i do przodu. :)
Pozdrowionka. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/09 13:34 #332 przez walek07
cześć. nazywam się Rafał i mam 19 lat. chciałem sie zapytać czy możliwe jest dostanie się na ten profil jesli mam zdaną maturę nie z biologi, a np z angielskiego, polskiego i geografi? oraz czy wpływ pozytywny na rekrutację mnie byłoby to ze wspomniałbym, ze skończyłem szkołę sportową? bo skończyłem. ale czy traktują to jako jakiś większy plus? mam nadzieje, że tym razem wsadziłem posta w odpowiednie miejsce :) pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/09 20:05 - 2008/01/03 11:09 #333 przez Tytus
Witam cie walek07, jesli szykujesz sie na studia Ratownictwa Medycznego , to wystarczy ci matura , nie zaleznie z jakiego przedmiotu ścisłego zdawałeś, to, ze kończyleś szkolę sportowa ,to dla ciebie samego jest pozytywne , bo jesteś sprawny , a to ci sie tez napewno przyda dla sprawnosci fizycznej. Jesli chodzi o to , czy wpisałes sie w odpowiednim miejscu, to jak najbardziej. Pozdrawiam cie i zasówaj do szkoły i dobijaj do rodziny Ratowników Medycznych. Ps. jesli chodzi o to, czy szkoly załtwiaja zatrudnienie , to powiem , ze nie , szkoly tylko ucza zawodu , a w twojej gestii leży , zebys sam postarał sie o prace , podejrzewam również ze zatrudnieniem zajmuja sie PUP , w kazdym miescie.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/12/09 21:10 #334 przez Ania82
walek07, powiem Ci tak, że w studium, które ja kończyłam, nie ważne było, z czego zdawałeś maturkę (ja miałam z polskiego i z matematyki ;) ), jednak nie wiem, jak jest ze studiami. Fakt, że jakbyś zdawał z biologii, to byłoby Ci łatwiej, bo miałbyś jakieś podstawy, ale z własnego doświadczenia powiem, że bez tego też dasz radę. Musiałam się więcej uczyć, ale mi zależało i sobie poradziłam.
A co do szkoły sportowej, to myślę, że jednak to jakiś tam plus będzie. Na rozmowie mnie pytali o to, jakie sporty uprawiam i czy umiem pływać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2007/12/31 14:48 #404 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:POMOZMY MLODYM LUDZIOM W DOSTANIU SIE DO RATO
witam ja ostatnio czytałam kryteria aby dostac się na studia
i dowiedziałam się ze pierwszeństwo mają osoby które już skończyły studium o kierunku Ratownik Medyczny!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.191 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account