Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tragedia w miejscowości Karczówka (woj. lubuskie). Podczas czyszczenia szamba mężczyzna wpadł do środka. Do pomocy rzuciło się kilka innych osób. Siedem z nich utonęło w zbiorniku - poinformował tvn24.pl

Do wypadku doszło przed godz. 10 w Karczówce, w powiecie żagańskim. - Według wstępnych ustaleń, na terenie dużego gospodarstwa prowadzone były prace konserwatorskie. Wypompowywane było szambo. Jeden z mężczyzn wszedł do zbiornika po drabinie i stracił przytomność. Wcześniej zdążył jeszcze zawołać pomoc. Na pomoc schodziły kolejne osoby - informuje Sylwia Wroniec z żagańskiej policji.

Ze zbiornika o wymiarach 5 na 10 metrów wyłowiono łącznie 8 osób. Wszystkie próbowano reanimować, jednak w siedmiu przypadkach lekarze stwierdzili zgon.

Kobieta zabrana śmigłowcem

O życie walczy kobieta, która została wyciągnięta z szamba jako pierwsza. Odniosła powierzchowne rany zewnętrzne, ale to obrażenia wewnątrz organizmu bezpośrednio zagrażają jej zdrowiu. Do płuc poszkodowanej przedostały się trujące substancje.

Ratownicy też ucierpieli

Mimo użycia specjalistycznego sprzętu, w trakcie akcji ratowniczej oparami z szamba zatruło się dwóch ratowników, a także strażak. Cała trójka musiała udać się do szpitala.

- Dwóch ratowników medycznych z zespołu ratowniczego z Nowej Soli, wracając na bazę, zaczęło słabnąć. Wezwano pogotowie, które przewiozło ich do szpitala. Zostali podłączeni do kroplówki - informuje Justyna Wróbel, rzecznik prasowy Szpitala Wojskowego w Żaganiu.

- Do szpitala trafił także strażak, który jako pierwszy zszedł do zbiornika z szambem. Stwierdzono u niego podtrucie. Jest w szoku. W szpitalu zostanie przynajmniej dobę - dodaje Wróbel.

Czytaj więcej: tvn24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account