Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ratownik medyczny z Ciechanowa został pogryziony przez psa. Środowisko medyczne apeluje: zamykajcie zwierzęta domowe przed przyjazdem karetki pogotowia. 

Jednym z najważniejszych zadań przed przyjazdem karetki pogotowia jest zamknięcie psa. Doberman czy ratlerek, nie ma zębów, niedowidzi, ledwo chodzi - nie powinien w tym czasie plątać się pod nogami. Niestety nie wszyscy stosują się do tej zasady. "Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość" - chciałoby się zacytować Szymborską, patrząc na komentarze pod wpisem opublikowanym na facebookowym profilu Ratownictwo medyczne - łączy nas wspólna pasja o pogryzionym ratowniku medycznym z ciechanowskiego szpitala.

"Ale on nie gryzie"
"Przecież on niegroźny"
"Jeszcze nikogo w życiu nie ugryzł"
"Muchy by nie skrzywdził"
"Co on tak sam będzie siedział"

To tylko niektóre "argumenty", z którymi zmierzyć się muszą ratownicy medyczni po przyjeździe na interwencję. Część z nich nie ustępuje: "Jest pies? To proszę go zamknąć, bo nie wejdziemy". Ci, którym zdarzyło się zapomnieć o tym pytaniu, ze zgrozą wspominają to do dziś: "Gorzej jak podczas NZK [nagłe zatrzymanie krążenia - przyp. red.] dymasz faceta ...a tam nagle piesek....sytuacja miała miejsce około 5 lat temu...porteczki pełne".

 

- Pogryzienia zdarzają się rzadko, ale praktycznie co drugi wyjazd usilnie prosimy ludzi, by zamknęli psy a oni traktują nas jak tchórzy. Nie zdają sobie sprawy ile zapachów mamy na sobie, a nasza odblaskowa odzież wieczorem w nocy może psy prowokować - podkreślał poszkodowany ratownik w rozmowie z dziennikarzami lokalnego portalu ciechtivi.pl. - Na szczęście zawadził tylko kłem przedramię, ale jak to po psie trudno i boleśnie się goi - dodał.

Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account