Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Gorzowie kupi nowoczesną karetkę bariatryczną. Wszystko dzięki samorządowemu dofinansowaniu w wysokości 500 tys. zł. Obecnie gorzowskie pogotowie posiada 11 ambulansów.

Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego w województwie lubuskim wzbogacą się o kolejne wysokospecjalistyczne szpitale na kółkach. Dzięki samorządowemu dofinansowaniu w wysokości 1 mln zł zakupią 2 nowoczesne karetki. - W naszym regionie pokazujemy, że ratownictwo to ważna sprawa. Dziś przekazujemy po 500 tys. zł dla każdej z jednostek z Gorzowie i Zielonej Górze, co umożliwi wymianę taboru. To jednostki pierwszego kontaktu, więc są bardzo ważne w systemie ratowania życia i zdrowia mieszkańców – podkreśla Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

 

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 500 tys. zł Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie będzie mogła kupić wysokospecjalistyczną karetkę. Będzie to karetka bariatryczna, czyli taka o podwyższony udźwigu - będzie przeznaczona dla zespołu „S”.

– Takie rozwiązanie się sprawdziło. Byliśmy pierwszymi posiadaczami takich noszy. One mają układ elektryczny, co pozwala bez ruszania pacjenta jednemu człowiekowi przewozić go przez przeszkody. Takie nosze z pełnym napędem elektrycznym wspomagają pracę ratowników. Jest duże zapotrzebowanie na takie karetki. Nie ma takiego wyposażenia zbyt wiele na terenie Polski – mówi Andrzej Szmit, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie.

Czytaj więcej: https://gorzowianin.com

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account