Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Umowa na zakup dwóch nowych samolotów odrzutowych dla Samolotowego Zespołu Transportowego została podpisana w piątek w Centrali Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pierwszy z samolotów ma być włączony do służby w kwietniu 2021 r.

Zakup będzie realizowany w myśl przyjętej przez Radę Ministrów noweli uchwały ws. ustanowienia Programu zapobieżenia negatywnym skutkom deficytu pilotów w Śmigłowcowej Służbie Ratownictwa Medycznego (HEMS) oraz modernizacji samolotowego zespołu transportowego w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym Rząd: nowa baza HEMS w Małopolsce i dwa samoloty dla LPR

Umowa obejmuje zakup samolotów Learjet 75 Liberty produkowanych przez firmę Bombardier. Nowe samoloty umożliwią transport dwóch pacjentów jednocześnie w konfiguracji: nosze-nosze, nosze-inkubator. Kabina medyczna będzie ponadto wyposażona w wysokiej klasy sprzęt do prowadzenia wentylacji zastępczej, monitorowania pacjenta oraz prowadzenia terapii ECMO na pokładzie.


Dzięki posiadanym parametrom i dużym zasięgom samoloty Learjet 75 Liberty pozwolą na ewakuację medyczną poszkodowanych z trudno dostępnych rejonów Świata. W takiej sytuacji możliwa będzie instalacja dodatkowych noszy.


Dostawa pierwszego samolotu planowana jest do 13 marca 2021 r., a kolejnego - do 13 czerwca 2021 r. W kwietniu 2021 roku planowane jest włączenie do służby pierwszego samolotu.

Czytaj więcej: politykazdrowotna.com

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account