Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Oleśniczanie utworzyli grupę na portalu społecznościowej i piszą petycję do burmistrza w sprawie zakupu nowej karetki. Nieoficjalnie wiadomo, że miasto chce przeznaczyć pieniądze na ten zakup. Głos w tej sprawie zabiera również prezes oleśnickich Służb Ratowniczych.

– My niżej podpisani jesteśmy zaniepokojeni brakiem odpowiedniej ilości karetek w powiecie oleśnickim. Z tego powodu utrudnione jest udzielanie pomocy przez służby ratownicze. Praca w pogotowiu ratunkowym jest pracą trudną i odpowiedzialną, dlatego ratownicy medyczni i lekarze muszą mieć najlepsze narzędzie pracy – czytamy w petycji oleśniczan, którzy dalej piszą, że nie czują się bezpiecznie.

– Każdy mieszkaniec kiedyś może być w potrzebie! W sytuacjach nagłych pomoc musi być udzielona w jak najszybszym czasie. Chory nie może czekać 30-40 minut na udzielenie pomocy. W ostatnich miesiącach było wiele sytuacji, w których zabrakło karetki pogotowia ratunkowego i osoba poszkodowana musiała liczyć na pomoc innych służb. Zbyt długi czas oczekiwania na pomoc może zakończyć się tragedią – piszą autorzy petycji kierowanej do burmistrza Jana Bronsia.

 

– Jesteśmy w pełni przekonani, że więcej karetek na naszym rejonie jest potrzebnych i koniecznych. W pełni popieramy pomysł zakupu nowego ambulansu dla oleśnickiego pogotowia, ale…- tak swoją wypowiedź na ten ważny temat rozpoczyna Tomasz Krawczak, prezes oleśnickich Służb Ratowniczych. Podkreśla on, że nowa karetka dla oleśnickiego pogotowia nie wpłynie w żaden sposób na zwiększenie dostępności karetek w naszym rejonie.

– Niestety dostępność nie jest związana z ambulansami, ale z zespołami, których posiadanie nowego auta nie zwiększy. Zespołami, czyli nowymi etatami, które to tworzą potężne koszty, przy których koszt zakupu ambulansu jest kosztem cząstkowym – uważa Tomasz Krawczak.

Czytaj więcej: olesnicainfo.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account