Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przedstawiciele opolskich szpitali spotkali się w siedzibie Opolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, by porozmawiać o sytuacji wykorzystania oddziałów chorób wewnętrznych w regionie. Problem dotyczy nierównomiernego przekazywania pacjentów systemu ratownictwa medycznego na poszczególne oddziały internistyczne.

- Pamiętajmy, że pacjenta należy przekazać sprawnie tak, żeby ten pacjent nie cierpiał z powodu braku miejsc - mówi Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Dzisiaj szpitalne oddziały ratunkowe i oddziały wewnętrzne są przepełnione, pacjenci leżą na dostawkach, nawet na łóżkach transportowych lub w szpitalnym oddziale ratunkowym są hospitalizowani. Po prostu brakuje miejsca.

- Jeżeli po diagnostyce na SOR-ze okazuje się, że pacjent wymaga hospitalizacji na internie, to powinien tam być skierowany i w Opolu odpowiednia liczba łóżek internistycznych jest, ale z danych które NFZ zaprezentował, jasno wynika, że oddziały internistyczne na ul. Witosa i na ul. Katowickiej w Opolu w zasadniczej części przyjmują pacjentów w trybie nagłym. Chodziłoby o to, żeby jednak również pozostałe oddziały chorób wewnętrznych zaangażować do tych przyjęć w trybie nagłym - dodaje Renata Ruman-Dzido, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

 

- Powołanie zespołu, który ma opracować konkretne procedury to efekt spotkań trwających od 2017 roku - zauważa Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - Liczymy, że w przeciągu miesiąca uda się wypracować transparentne rozwiązanie, które w sposób relatywnie równomierny będzie pozwalało tych pacjentów w Opolu dystrybuować pomiędzy cztery oddziały wewnętrzne. Musimy mieć wiedzę, że mamy szpital wojewódzki, szpital kliniczny, szpital MSWiA i 116 Szpital Wojskowy - mówi.

Dodajmy, że specjalny siedmioosobowy zespół ma zostać powołany decyzją wojewody opolskiego. Nowy, sprawny system przekazywania pacjentów powinien zacząć działać do końca 2018 roku.

Więcej: radio.opole.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account