Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

O codziennej pracy ratowników, oczekiwanych przez nich zmianach oraz o specyfice zawodu z Sebastianem Wójcikiem, specjalistą medycyny ratunkowej i kardiologiem, a także dyrektorem do spraw lecznictwa w Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej rozmawia Michał Karchut.
Dyrektorem jest pan od 1 sierpnia. Podobno początek pracy był dość nietypowy...

Zgadza się. Z marszu trafiłem na protest ratowników. Miałem sytuację podbramkową, ponieważ już drugiego tygodnia pojawiły się zapowiedzi takiej akcji. Sytuacja dotyczy całego kraju. W najgorszym razie może nawet dojść do pozostawienia ambulansów bez obsady. Determinacja ratowników jest tak duża, że przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego stwierdzili że nie biorą odpowiedzialności za ewentualną destabilizację systemu ratownictwa w całej Polsce.

Rząd powinien spełnić postulaty ratowników?

Trzeba ich wysłuchać, gdyż to oni będą przyszłością ratownictwa medycznego w Polsce. Jest już taka tendencja, jak w Małopolsce, czy ostatnio na wielu innych obszarach naszego kraju, że odchodzi się od karetek specjalistycznych, bo po prostu nie ma lekarzy chętnych do pracy w pogotowiu.

 

W okręgu Limanowa już dziś nie ma żadnego zespołu specjalistycznego, czyli karetki z symbolem "S". Lekarze nie interesują się tą specjalizacją, z ich punktu widzenia jest bowiem mało atrakcyjna. A to ze względu na specyfikę pracy oraz ograniczoną do stacji pogotowia i szpitalnych oddziałów ratunkowych ilość miejsc wykonywania tego zawodu. Wkrótce będziemy więc prawdopodobnie musieli rezygnować z lekarzy w karetkach. W efekcie ratownicy staną się podstawą systemu.

Więcej: slowopodlasia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account