Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W czwartek po raz pierwszy w historii Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało dwóch pacjentów na oddział Szpitala Kieleckiego. Lądowisko dla śmigłowców znajduje się na dachu nowego pawilonu.

– Mamy już wszystkie zgody potrzebne do tego, by LPR transportowało naszych pacjentów. Bardzo się z tego cieszymy – podkreśla Artur Lepiarczyk, wicedyrektor ds. medycznych Szpitala Kieleckiego przy ul. Kościuszki.

W czwartek przed południem LPR przetransportowało dwóch pacjentów na oddział przy ul. Kościuszki. Ze względu na tajemnicę medyczną wicedyrektor szpitala nie chce mówić, w jakim stanie byli chorzy i z jakich powodów trafili do szpitala.

Lądowisko dla śmigłowców znajduje się na dachu nowego pawilonu, gdzie mieści się szpitalny oddział ratunkowy.

 

SOR w tym szpitalu funkcjonuje od lutego 2017 roku. O uruchomienie drugiego w Kielcach SOR-u apelowano od lat. Wcześniej mieszkańców Kielc i powiatu kieleckiego obsługiwał tylko jeden oddział ratunkowy na kieleckim Czarnowie. Pękał w szwach, zdarzało się, że pacjenci bardzo długo musieli czekać na pomoc.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account