Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewódzkie plany działania systemu dotychczas były publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Autorzy nowego projektu uznali, że nadal mogą być one dostępne, ponieważ nie zawierają danych, których wykorzystanie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Sposób współpracy pogotowia z jednostkami straży pożarnej, policji i wojska określą wojewódzkie plany działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Muszą one być aktualizowane co najmniej raz w roku, nie później niż do 30 marca.

Resort zdrowia skierował do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie wojewódzkiego planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM). Ma to związek z tegoroczną nowelizacją ustawy z 8 września 2006 r. o PRM (Dz.U. z 2017 r. poz. 2195 ze zm.).

Nowela wprowadziła zmiany dotyczące planów działania systemu, m.in. przez usunięcie z nich zbędnych informacji już zawartych w innych dokumentach przygotowywanych przez wojewodów, np. planach zarządzania kryzysowego, oraz uzupełnienie o dane dotyczące dyspozytorni medycznych, granic rejonów operacyjnych czy sposobu organizacji i działania łączności radiowej.

 

Znowelizowana ustawa zmieniła również katalog podmiotów, które są uprawnione do uzyskania statusu jednostki współpracującej z systemem. Nowe przepisy wprowadziły też obowiązek corocznej aktualizacji planów.

Więcej: prawo.gazetaprawna.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account