Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku uruchamia 1 lipca nową podstację pogotowia ratunkowego na Zawiślu. Świeżo zakupiony i wyposażony ambulans specjalistyczny, przystosowany do prowadzenia kwalifikowanej resuscytacji. Karetkę zakupiono ze znacznym udziałem środków samorządu województwa.

Nowo powstały dziewiąty zespół ratownictwa medycznego we Włocławku został wyposażony w ambulans, posiadający między innymi respirator, defibrylator i instalację do podawania tlenu. Kosztował 480 tysięcy złotych.

To odpowiedź na istotne zapotrzebowanie społeczne. Nowa podstacja i stacjonująca całą dobę za Wisłą karetka pozwolą na skutecznie niesienie pomocy w nagłych wypadkach mieszkańcom tej części miasta oraz przylegających do miasta prawobrzeżnych osiedli podmiejskich i wsi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Szpital imienia im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku dysponuje, też czterema zakupionymi trzy lata temu przez samorząd województwa nowoczesnymi karetkami, które wyposażone są w specjalistyczną aparaturę resuscytacyjną oraz urządzenia do teletransmisji i zapisywania parametrów życiowych pacjenta.

Czytaj więcej: wloclawek.info.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account