Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Udało się, dzięki staraniom dyrekcji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Starym Sączu już od 1 sierpnia dyżurować będzie kolejna, dodatkowa karetka! Region będzie w końcu bezpieczny mimo tego, że przeprawa na Dunajcu jest wyłączona z ruchu.

Choć kierowcy Sądecczyzny stanęli na wysokości zadania i w odpowiedzi na apel ratowników tworzą na drogach korytarze życia, by przepuścić karetkę na sygnale, to i tak władze SPR w Nowym Sączu stoją na stanowisku, że by w pełni zabezpieczyć mieszkańców po drugiej stronie Dunajca – tych z Heleny, Chełmca i ościennych miejscowości trzeba albo jeszcze jednej karetki w podstacji w Starym Sączu albo utworzenia dodatkowej podstacji choćby w Niskowej.

Argumentacja jest oczywista – karetka ze Starego Sącza, jedyna karetka kategorii S, czy z lekarzem bardzo często jeździ na interwencje poza nasz powiat, wtedy same okolice Starego Sącza do Łącka liczyć mogą na jedynie na karetki z Nowego Sącza.

Drugi argument jest jeszcze bardziej obrazowy – gdyby po drugiej stronie Dunajca pogotowie miało na stałe swój dodatkowy przyczółek, to wtedy odpada konieczność wjeżdżania w korki w drodze do pacjenta a przecież to właśnie czas, tempo udzielenia pierwszej pomocy jest kluczowe dla zdrowia i życia pacjenta. Do szpitala jedzie już zaopatrzony w pomoc.

 

I choć w temacie uruchomienia podstacji w siedzibie OSP w Niskowej cisza, to wniosek o wzmocnienie obsady stacji w Starym Sączu został rozpatrzony pozytywnie.

- Dzięki decyzji wojewody małopolskiego dostaliśmy zgodę na uruchomienie jeszcze jednej karetki typu P w podstacji pogotowia w Starym Sączu, która wzmocni dotychczasową obsadę składającą się z karetki typu S. To wyjątkowo dobra wiadomość, bo dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli zapewnioną optymalną – przynajmniej na dziś - sieć ratowniczą na Sądecczyźnie – nie ukrywa satysfakcji dyrektor SPR Józef Zygmunt.

Fizycznie dyżury dodatkowej karetki zaczną się od 1 sierpnia a pojazd będzie tu stacjonował w godzinach od 7. Do 19. – Czyli wtedy gdy ruch na drogach jest największy i gdy jest największe ryzyko tworzenia się korków.

Czytaj więcej: sadeczanin.info

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account