Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Łódzkie pogotowie otrzymało zgłoszenie do 50-letniego mieszkańca osiedla Stary Widzew. Mężczyzna miał problemy z oddychaniem. Gdy ekipa pogotowia przyjechała na miejsce okazało się, że ratownicy nie będą w stanie znieść mężczyzny z drugiego piętra bloku. Pacjent ważył 270 kg. Potrzebne były liny i podest na kółkach

Do zdarzenia doszło w sobotę. Ekipa pogotowia wezwała na miejsce straż pożarną.

Zaangażowano wszystkie służby

Standardowe nosze medyczne wytrzymują obciążenie do 150 kg, a waga pacjenta prawie dwukrotnie przekraczała dopuszczalny limit. Aby przenieść 50-latka potrzebne były liny i podesty na kółkach używane przy holowaniu samochodów.

Po nie lada wysiłku udało się przetransportować pacjenta do windy. Na parterze przeciągnięto go na specjalnie przygotowaną platformę i wsadzono do podstawionego samochodu strażackiego. - Karetka może przewieźć pacjenta ważącego do 200 kg - poinformował polsatnews.pl rzecznik prasowy wojewódzkiej stacji rartownictwa medycznego w Łodzi Adam Stępka. Cała operacja trwała ok. dwóch godzin.

- W akcję były zaangażowane wszystkie możliwe służby. Samochód strażacki jechał do szpitala w asyście pogotowia. By zabezpieczyć pacjenta przed przemieszczaniem się w środku policja musiała blokować drogi - dodał Stępka.

Czytaj więcej: polsatnews.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account