Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

To już pewne. We wtorek, 29 maja, rada miasta jednogłośnie opowiedziała się za zakupem motoambulansu dla pogotowia ratunkowego

Z pomysłem zakupu tak ważnego dla mieszkańców pojazdu wystąpił radny Robert Górski. Jest on lekarzem pogotowia ratunkowego i na co dzień zmaga się z problemem między innymi szybkiego dojazdu do osób potrzebujących pomocy.

Teraz już wiemy, że motoambulans w Zielonej Górze wkrótce się pojawi. Rada miejska jednogłośnie opowiedziała się za jego zakupem. – Dziękuje prezydentowi Januszowi Kubickiemu za znalezienie pieniędzy na zakup tak ważnego dla nas wszystkich motoambulansu – mówi radny Robert Górski.

Motoambulans to koszt ok. 200 tys. To cena wraz z wyposażeniem i niezbędnym sprzętem medycznym. Motorkaretka miałby trafić do zielonogórskiego pogotowia ratunkowego. Motoambulans znacznie szybciej pokonuje zatłoczone skrzyżowania i może przejechać skrótami niedostępnymi dla klasycznych ambulansów.

Czytaj więcej: gazetalubuska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account