Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy z naszego regionu są wśród tych, którzy najszybciej docierają do pacjenta po otrzymaniu zgłoszenia - wynika z raportu na temat ochrony zdrowia Głównego Urzędu Statystycznego, w którym podsumowano pracę ratowników w 2016 roku.

Średnio dojazd zajmuje im sześć minut od zgłoszenia potrzeby pomocy do dyspozytora. Podobny wskaźnik jest między innymi w województwach pomorskim, lubuskim czy wielkopolskim. Gorzej sytuacja wygląda np. w mazowieckim - tu pacjenci czekają na karetkę nawet 8,5 minuty.

Zgodnie z ustawą, karetka na miejsce wezwania powinna powinna odjechać w 8 minut, ten czas nie może przekroczyć 15 minut. Ustawowe normy dojazdu do pacjenta przekraczały zespoły ratownicze w województwach śląskim i mazowieckim.

Według raportu w naszym regionie ratownicy udzielili pomocy największej liczbie pacjentów w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Najczęściej też do wypadków i nagłych zdarzeń wylatywał śmigłowiec służby ratownictwa medycznego, który stacjonuje w Szczecinie. Takich interwencji było ponad 700.

Źródło: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account