Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewoda Dariusz Drelich podpisał dziś umowy na zakup ambulansów i motocykli ratunkowych wraz z wyposażeniem na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego w województwie pomorskim. Na zakup 5 ambulansów wraz z wyposażeniem przeznaczono 2 250 000,00 złotych, zaś na zakup 2 motocykli ratunkowych kwotę 300 000 złotych.

SP ZOZ Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku, dzięki podpisanym dziś umowom zyska 1 ambulans i 1 motocykl ratunkowy, tak jak pogotowie Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim.

Po jednej karetce trafi do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku, Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni oraz Sopocie.
Nie sposób przecenić inwestycji w służbę zdrowia i w ratownictwo medyczne, ponieważ jest to inwestycja w to, co najcenniejsze – ludzkie życie - podkreślił Wojewoda.

Wydatki na zakup karetek i motocykli zostały sfinansowane z oszczędności w budżecie Wojewody.

Źródło: gdansk.uw.gov.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account