Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W Stanach Zjednoczonych zaczął działać pierwszy latający defibrylator. Urządzenie jest efektem współpracy firmy Flirtey zajmującej się projektowaniem dronów oraz przedsiębiorstwa zarządzającego karetkami.

W ratowaniu ofiar wypadków liczy się każda chwila, dlatego stosuje się różne pomysły na skrócenie czasu dotarcia ratowników do potrzebującego. Nie zawsze się to jednak udaje, dlatego jakiś czas temu powstała koncepcja, by ofiarom mogły pomagać osoby postronne.

To wymaga jednak odpowiedniego sprzętu, dlatego firma Flirtey opracowała drona, wyposażonego w podczepiany defibrylator. Chodzi o to, by można było takie urządzenie błyskawicznie wysyłać tam, gdzie jest ono potrzebne. Teraz projekt został oficjalnie wcielony w życie i funkcjonuje na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dzięki współpracy z regionalnymi dyspozytorami karetek dron jest automatycznie wysyłany do osób z zatrzymaną akcją serca. Wówczas osoba postronna, będzie mogła wykorzystać dostarczony mu sprzęt, do przywrócenia pracy tego najważniejszego organu, zanim jeszcze ratownicy medyczni dojadą na miejsce.

Czytaj więcej: technowinki.onet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account