Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Krzysztof Hetman, Jakub Będkowski i Michał Łanocha zdobyli drugie miejsce w XVI Mistrzostwach Polski w ratownictwie medycznym.

Wszyscy trzej ratownicy, którzy stanęli na podium zawodów odbywających się w Krakowie, na co dzień pracują w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Podczas trwających cztery dni mistrzostw ratownicy wykonywali różnego rodzaju zadania. Wszystkie były przygotowane tak, aby jak najbardziej przypominać prawdziwe sytuacje, z którymi załogi karetek spotykają się podczas wyjazdów.

Na każde zadanie ratownicy mieli po 10 minut.

Musieli poradzić sobie między innymi z symulacją jednoczesnej próby samobójczej dwóch osób czy akcjami, w których do czynienia mieli z wieloma poszkodowanymi. Oprócz zadań symulacyjnych zawodnicy zdawali też testy sprawnościowe i sprawdzające wiedzę. - Byliśmy oceniani tak, jak w życiu - podkreśla Krzysztof Hetman, który w pogotowiu pracuje od trzech lat. Tarnów obecnie może się pochwalić jednymi z najlepszych ekip ratowników medycznych w Polsce.

To bowiem nie pierwszy sukces ekipy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. W ostatnich latach wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account