Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Krzysztof Hetman, Jakub Będkowski i Michał Łanocha zdobyli drugie miejsce w XVI Mistrzostwach Polski w ratownictwie medycznym.

Wszyscy trzej ratownicy, którzy stanęli na podium zawodów odbywających się w Krakowie, na co dzień pracują w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Podczas trwających cztery dni mistrzostw ratownicy wykonywali różnego rodzaju zadania. Wszystkie były przygotowane tak, aby jak najbardziej przypominać prawdziwe sytuacje, z którymi załogi karetek spotykają się podczas wyjazdów.

Na każde zadanie ratownicy mieli po 10 minut.

Musieli poradzić sobie między innymi z symulacją jednoczesnej próby samobójczej dwóch osób czy akcjami, w których do czynienia mieli z wieloma poszkodowanymi. Oprócz zadań symulacyjnych zawodnicy zdawali też testy sprawnościowe i sprawdzające wiedzę. - Byliśmy oceniani tak, jak w życiu - podkreśla Krzysztof Hetman, który w pogotowiu pracuje od trzech lat. Tarnów obecnie może się pochwalić jednymi z najlepszych ekip ratowników medycznych w Polsce.

To bowiem nie pierwszy sukces ekipy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. W ostatnich latach wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account