Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drony dostarczą zestaw medyczny zawierający środki do udzielania pierwszej pomocy oraz zestaw słuchawkowy z kamerą bezpośrednio w miejsce katastrofy, dzięki temu świadkowie zdarzenia mogą otrzymać odpowiednie instrukcje medyczne i skutecznie udzielać pomocy poszkodowanym.

To prototypowe rozwiązanie zaprezentowano podczas poniedziałkowej konferencji OMED 17, która odbyła się w Filadelfii (Stany Zjednoczone).

Bezzałogowce mogłoby w krótkim czasie przetransportować zestaw medyczny zawierający m.in. defibrylator, środki opatrunkowe oraz bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, świadkowie zdarzenia przebywający w miejscu katastrofy mogą otrzymać instrukcje od personelu medycznego - powiedział Italo Subbarao, współtwórca projektu.

 

Wszystko to brzmi jak zapowiedź filmu z gatunku science fiction. Jak zapowiedzieli twórcy amerykańskiego projektu, takie zestawy będą gotowe do produkcji na początku 2018 roku.

Źródło: ems1.com

 

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account