Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już po raz piąty Kraków zamieni się w stolicę ratownictwa medycznego. Organizatorzy planują również zajęcia dla dzieciaków i ich rodziców.

W tym roku organizatorzy przewidują kolejny rekord frekwencji, sięgający blisko tysiąca uczestników. Ogólnopolski Kongres zrzesza w jednym miejscu pasjonatów ratownictwa medycznego, w tym ratowników medycznych, pielęgniarki systemu, lekarzy, studentów kierunków medycznych jak również przedstawicieli armii, straży pożarnej, policji i ratowniczych służb ochotniczych. Wydarzenie rozpocznie się dziś i potrwa do 14 października.

Dni nauki przeplatane będą licznymi sesjami naukowymi z obszaru kardiologii, traumatologii, prawa farmakologii czy pediatrii. Zdecydowaną nowością jest sesja dotycząca postępowania ratownika medycznego na miejscu potencjalnej zbrodni. W tym roku po raz kolejny uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu zastosowania USG w pomocy przedszpitalnej. Nowością będą również warsztaty z zakresu udzielania pomocy ofiarom wypadków lotniczych z udziałem szybowców.

– W ostatni dzień Kongresu, odbędzie się Klub Małego Ratownika skierowany dla dzieci, ich rodziców i opiekunów. To doskonała okazja, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczać dzieci podstaw pierwszej pomocy.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account