Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już po raz piąty Kraków zamieni się w stolicę ratownictwa medycznego. Organizatorzy planują również zajęcia dla dzieciaków i ich rodziców.

W tym roku organizatorzy przewidują kolejny rekord frekwencji, sięgający blisko tysiąca uczestników. Ogólnopolski Kongres zrzesza w jednym miejscu pasjonatów ratownictwa medycznego, w tym ratowników medycznych, pielęgniarki systemu, lekarzy, studentów kierunków medycznych jak również przedstawicieli armii, straży pożarnej, policji i ratowniczych służb ochotniczych. Wydarzenie rozpocznie się dziś i potrwa do 14 października.

Dni nauki przeplatane będą licznymi sesjami naukowymi z obszaru kardiologii, traumatologii, prawa farmakologii czy pediatrii. Zdecydowaną nowością jest sesja dotycząca postępowania ratownika medycznego na miejscu potencjalnej zbrodni. W tym roku po raz kolejny uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu zastosowania USG w pomocy przedszpitalnej. Nowością będą również warsztaty z zakresu udzielania pomocy ofiarom wypadków lotniczych z udziałem szybowców.

– W ostatni dzień Kongresu, odbędzie się Klub Małego Ratownika skierowany dla dzieci, ich rodziców i opiekunów. To doskonała okazja, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczać dzieci podstaw pierwszej pomocy.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account