Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W Publicznej Szkole Podstawowej numer cztery zainaugurowano projekt „Pierwsza pomoc dla każdego” finansowany z budżetu obywatelskiego.

Projekt „Pierwsza pomoc dla każdego”, finansowany z budżetu obywatelskiego Radomia, zdobył największą liczbę punktów w głosowaniu na projekty zgłoszone do obszaru ogólnomiejskiego i tym samym został wpisany na listę przeznaczonych do realizacji w 2017 roku.

Złamana ręka Podczas spotkania zainscenizowano scenkę na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu dziecku. W scence udział wzięli uczniowie piątej klasy - Adam Szczepiński oraz Magdalena Krok, którzy odgrywali role dzieci bawiących się w domu pod nieobecność rodziców. W pewnym momencie dziewczynka pośliznęła się. Konsekwencją upadku była złamana ręka. Chłopiec niezwłocznie wezwał karetkę, a dyspozytor udzielił mu cennych wskazówek dotyczących pierwszej pomocy. Do czasu przyjazdu pogotowia, chłopiec profesjonalnie zajął się siostrą.

 

Uczyli pierwszej pomocy Po za tym ratownicy medyczni pokazali dzieciom jak wykonać profesjonalną resustytację krążeniowo-oddechową, czyli pierwszą pomoc przedmedyczną w przypadku zasłabnięcia zarówno osób starszych, jak i dzieci. - Teraz już wiemy jak się zachowywać podczas takich przykrych sytuacji. Na pewno nie można panikować, bo to nie pomoże. Bardzo pouczająca lekcja za nami, ale mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli tej wiedzy wykorzystać - mówiły dzieci.

Czytaj więcej: echodnia.eu

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account