Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Limanowa/Tarnów. Dyspozytorzy z Limanowej i okolic nie będą już pracować w tarnowskim pogotowiu. Ma to być odpowiedź na starania Nowego Sącza o utworzenie własnej dyspozytorni, które limanowskie środowisko miało poprzeć. Nieoficjalnie: do pracy ma być przywrócony dyspozytor, który popełnił błąd w tragicznym przypadku Kamionki Małej.

Jak ustaliliśmy, w minionym tygodniu pochodzący z Limanowszczyzny dyspozytorzy którzy pracowali do tej pory w Skoncentrowanej Dyspozytorni nr 2, działającej przy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, zostali poinformowani że muszą odejść.  

Według naszych informatorów, sprawa ma charakter polityczny i jest odpowiedzią na starania Nowego Sącza o utworzenie dodatkowej dyspozytorni pogotowia w Małopolsce. Medyczne środowisko Limanowszczyzny miało te starania poprzeć, chociaż ostatecznej decyzji wojewody co do utworzenia dyspozytorni w Nowym Sączu nadal nie ma, gdyż obecnie trwają analizy możliwości wprowadzenia w życie takiego rozwiązania.

Do tej pory kierownictwo tarnowskiej dyspozytorni podkreślało, że zatrudnia pracowników z każdego regionu w obszarze swojej działalności, aby dyspozytorzy dobrze znali specyfikę danego terenu.

Usiłowaliśmy wczoraj porozmawiać na ten temat z przedstawicielami tarnowskiej dyspozytorni. Żadnych informacji nie przekazał nam jednak jej kierownik, Witold Duda, w pracy nie było dyrektorki Kazimiery Kuneckiej, niemożliwy okazał się również kontakt z jej zastępcą, Piotrem Kogutem.

- Dla mnie niedopuszczalnym jest zwalnianie ludzi tylko i wyłącznie na podstawie tego, skąd pochodzą. Jest to bulwersujące i zakrawa na dyskryminację. Jest to tym bardziej kuriozalne w sytuacji, gdy wcale nie zachodzi konieczność zwalniania kogokolwiek, zwłaszcza że brakuje doświadczonych dyspozytorów - komentuje w rozmowie z nami Krzysztof Olejnik, rzecznik prasowy Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. - Niestety dochodzą do mnie również informacje o drastycznych cięciach liczby dyżurów ratowników medycznych spoza Tarnowa. To wszystko jest bardzo niepokojące - dodaje.

Czytaj więcej: limanowa.in

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account