Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali 17-latka podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W sobotę (24 września) do jednej z miejscowości na terenie powiatu żarskiego ojciec wezwał pogotowie ratunkowe. Chodziło o udzielenie pomocy jego 17-letniemu synowi. Ratownicy po przybyciu na miejsce rozpoczęli czynności, jednakże młody mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie. Znieważył ich obelżywymi słowami, a także kopnął jednego z nich w nogę. Policjanci powiadomieni o zdarzeniu natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zatrzymali 17-latka, który trafił do policyjnego aresztu.

Młody mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, którym jest ratownik medyczny. Według Kodeksu karnego grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech.

Źródło: gazetalubuska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account