Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rowerzysta zmarł, bo trzy karetki nie zdołały na czas dotrzeć do miejsca, w którym miał wypadek. Okazało się, że mapy, z których korzysta nawigacja satelitarna londyńskich ratowników, nie były uaktualniane od 2012 roku i nie obejmują niektórych nowych dróg.

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia 2015 roku, obecnie podano do publicznej wiadomości wyniki dochodzenia w tej sprawie. 60-latek trenował w hali kolarstwa torowego w Parku Olimpijskim w Londynie. Po treningu udał się do przebieralni, gdzie nieoczekiwanie zasłabł. Obsługa obiektu zadzwoniła po pogotowie zgłaszając, że mężczyzna narzeka na bóle w klatce piersiowej, i rozpoczęła udzielanie pierwszej pomocy.

27 minut czekania Stan mężczyzny gwałtownie się pogarszał. Na przybycie pogotowia \musiał jednak czekać aż 27 minut i to pomimo wysłania aż trzech pojazdów. Nim przybyła pierwsza karetka, nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Mężczyzna został jeszcze przewieziony do najbliższego szpitala, lecz tam tylko formalnie stwierdzono zgon. Londyńskie pogotowie ratunkowe wszczęło w tej sprawie dochodzenie i jak się okazało, tak długi czas dojazdu wynikał ze starych map, wykorzystywanych w satelitarnej nawigacji karetek. Mapy te nie były aktualizowane od 2012 roku i nie obejmowały dróg powstałych podczas budowy Parku Olimpijskiego. "Po tym zdarzeniu podjęliśmy kroki na rzecz zwiększenia znajomości tego terenu i zminimalizowania ryzyka w przyszłości" - poinformowano w oświadczeniu.

Czytaj więcej: tvn24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account