Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W wyniku wypadku karetki w Szczecinie zmarł niepełnosprawny pacjent. Jego rodzina twierdzi, że ambulans niepotrzebnie mknął na sygnale, wioząc mężczyznę na rutynową wizytę w przychodni.

Domaga się ustalenia i ukarania winnych. Sprawę bada policja. W czwartek po godzinie 14.00 ambulans przewożący 74-letniego niepełnosprawnego mężczyznę wjechał na skrzyżowanie dróg w Szczecinie prawdopodobnie na czerwonym świetle - informowała w TVN24 Anna Gembala ze szczecińskiej policji.

Pojazd miał włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową. Zderzył się z dwoma innymi samochodami. Jak mówił Mirosław Siudak, rzecznik Szpitala Wojskowego w Szczecinie, prawdopodobną przyczyną śmierci 74-latka były liczne złamania żeber i jednej z kończyn dolnych. Miało do nich dojść na skutek wypadku. Mężczyzna zmarł ok. 20.00.

Karetka niepotrzebnie jechała na sygnale?

Jego rodzina informowała w poniedziałek, że - według ich wiedzy - niepełnosprawny pacjent nie został przypięty w karetce pasami. Jego wózek miał przytrzymywać nogą jeden z ratowników. Ponadto bliscy zmarłego twierdzą, że karetka przyjechała spóźniona, dlatego ratownicy podjęli decyzję o jeździe na sygnale. Zdaniem bliskich 74-latka nie było to konieczne, miał to bowiem być tylko przejazd z domu na rutynową wizytę w przychodni. Mężczyzna od trzech lat poruszał się na wózku, dlatego korzystał z transportu medycznego.

Czytaj więcej: tvn24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account