Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xJak postąpić w takim przypadku?

Więcej
2012/03/27 18:05 #7437 przez blondi1602
blondi1602 stworzył temat: Jak postąpić w takim przypadku?
Dzisiaj miałam bardzo dziwną sytuację jak sżłam do szkoły, ale wszystko od początku..
Do szkoły mam jakieś 3 km- dojeżdżam albo autobusem, a jak mi się nei chce to idę piechotą lub jadę rowerem. Dzisiaj poszłam na piechotę.:) Gdy dochodzę do szkoły widzę że na ławce siedzi satrszy Pan ( od razu tutaj uprzedzam że nie był to żaden pijak!). Głowę ma schyloną, podpiera się rękami. Widzę że źle się czuje.
Podchodzę do niego i pytam: Czy wszystko w porządku ?
On: Wszystko w porządku, tylko czuję się jak przed zawałem
Ja: Boli Pana w kaltce piersiowej ?
On: Nie! Czy ty przypadkiem młoda damo nie powinnaś iść na lekcje ?
Ja: Powinnam, ale widzę że źle się Pan czuje. Dla pewności wezwę karetkę.
On: Nie! Z żadnymi darmozjadami nie pojadę.
Oczywiście próbowałam go przekonywać i tak dalej a on był na nie.. Popatzrałam na zegarek i zobaczyłam że jest 8:17 a za 3 minuty dzwonek na lekcje. Wzięłam placak i poszłam do szkoły...
Tylko teraz nasuwają się pytania:
- Co mogłam zrobić?
- Czy powinnam była wzywać karetkę mimo jego niechęci ?
- Jaki jest sposób na to żeby bardziej przekonać poszkodawenego do wezwanai karetki?

Mam 15 lat i wolę wiedzieć na przyszłość co na ten temat sądzą ratownicy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,
Ewelina :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/27 19:24 #7439 przez joanna.j23
Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
Witam
Myślę, że zrobiłaś wszystko, co w danej chwili mogłaś zrobić. Zainteresowałaś się gościem - wielki plus. Gdybyś na siłę wezwałą karetkę, a on sobie poszedł, zanim karetka by przyjechała - miałabyś problem, co z tym zrobić. Nikogo na siłę nie uszczęśliwimy. Jeśli ktoś nie chce pomocy, to, dopóki jest przytomny, nic nie możemy zrobić. Jeśli byłby nieprzytomny, zawsze moglibyśmy uznać, że jego życiu potencjalnie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety, na takich klientów/pacjentów czasami się trafia i nic na to nie poradzimy.
Pozdrawiam i gratuluję dojrzałej postawy :-)

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/28 14:04 #7444 przez ww61
Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
Wszystko OK tylko ja na przykład powiadomił bym o tym dla spokoju sumienia woźnego bądź nauczyciela tym bardziej,że działo się to w rejonie szkoły.Zdarza się,że zespół zostaje wzywany przez świadka,który widzi potencjalnego pacjenta z okna mieszkania bądź za szyby auta nie zatrzymując się nie zdając sobie sprawy,że w takim przypadku mimo iż wzywają zespół ratownictwa powinni udzielić pierwszej pomocy.
Pozdrawiam i podziwiam bo przypadkowi świadkowie niestety boją się podejść a tym bardziej zapytać co się stało

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/28 18:18 #7446 przez marcin1975rm
Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
Jeżeli cokolwiek wzbudziło Twoje podejrzenie powinnaś skorzystać z telefonu. Twoja rozmowa, nawet jeżeli dyspozytor nie wyśle zespołu, jest nagrywana i będzie dowodem na to, że chciałaś pomóc.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/01 08:45 #7455 przez blondi1602
Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
[Na przyszłość na pewno będę pamiętać. Bo moje wątpliwości wyniknęły głwonie z tego ze gościu nie chciał żebym wzywała pogotowie. Dziękuję za pomoc, na przyszłość na peno będę pamiętać :)

Co do powiadamiania nauczyciela.. no powiedziałam to na informatyce, ale nie wywarło to na nauczycielce większego wrażenia.. No cóż nauczyciele często bywają obojętni.. Niestety..

Jeszcze raz za wszystko dziękuję i pozdrawiam. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/02 17:14 #10111 przez maciek1209
Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
Brawa za postawę :) i za zainteresowanie, miałem podobny trochę przypadek, Podzszedłem do leżącego gościa na ulicy. Nieprzytomny ale oddychał, czuć było od niego jakąś woń wina lub czegoś podobnego wysokoprocentowego, o czym powiedziałem Dyspozytorce, a ona do mnie "Pewnie popił, wytrzeźwieje to wstanie" troszku się zagotowałem, i dopiero po "dyplomatycznym"nawrzucaniu tej Pani wysłała karetkę, meżczyzna okazał się cukrzykiem i nie był pod wpływem napojów wyskokowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Personel systemu PRM / Ratownik Medyczny
  • 2021/02/25 10:00
  • Waginator Avatar
  • Ratownik,Licencjat Ratownik.Magister Ratownik i Le...
  • Witam. Przepraszam z góry za mój nick,ale mam pytanie do osób pracujących jako ratownicy lub posiadających wiedzę w temacie. UWAGA! Pytania są BARDZO TRUDNE.Nigdzie nie jestem w stanie znaleźć na nie odpowiedzi,może tutaj się uda: 1.Jeżeli chodzi o ratowników bez studiów bo dawnych szkołach policealnych,którzy pracują w zawodzie-czy mają mniejsze uprawnienia zawodowe niż licencjat/magister ratownictwa? Czy może zakres ich...
  • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
  • 2021/02/06 20:42
  • K2. Avatar
  • Studia w wieku 30 lat
  • Witam Państwa. Pragnę zapytać czy wy Państwa warto rozpoczynać studia na kierunku ratownictwo medyczne w wieku 30 lat? Czy nie jest to zbyt późny wiek na rozpoczęcie ,,kariery,, w zawodzie ratownika medycznego? Czy osoba po 30tce w zawodzie znajdzie pracę? Pytam, bo spotkałem się z opiniami, iż jest to zawód ludzi młodych. Pozdrawiam.
  • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
  • 2021/01/23 17:35
  • Jaromir Avatar
  • Co można robić w domu podczas przymusowej kwaranta...
  • Ja to zawsze czytam książki albo ciekawe artykuły na różne tematy przykładowo mojasilaruchu.pl/wszystko-o-kollagenie/p...z-mitami-o-kolagenie Moje stawy są w niezbyt dobrym stanie i szukam różnych sposobów bym mógł normalnie funkcjonować, a słyszałem, że kolagen na stawy jest dobrym pomysłem, więc zainteresowałem się nim. Po skończonej kwarantannie chciałbym wrócić do joggingu, może mi się uda.
  • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
  • 2021/01/20 12:12
  • Aleksandra Kozik Avatar
  • Medicover Sp. z o.o poszukuje Ratowników Medycznyc...
  • Drodzy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Ratowników Medycznych do Przyzakładowego Centrum Medycznego Medicover we Wrocławiu. Oferujemy: - pracę na część lub cały etat, - zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, - pełne wdrożenie, - zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: - uprawnienia do wykonywania zawodu Ratownika Medycznego, - uprawnienia do kierowania pojazdami...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/11/30 15:23

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account