Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wysoki poziom wiedzy na temat pierwszej pomocy, ale dużo niższy poziom umiejętności. Taki wniosek wypływa z badania przeprowadzonego wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz studentów.

Ankiety przeprowadzili studenci i pracownicy Instytutu Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w ramach Barometru Opinii Studentów Socjologii (BOSS). Przebadali 175 osób. 60,4 proc. ankietowanych odpowiedziało, że posiada wiedzę na temat udzielenia pierwszej pomocy, ale nie ma doświadczeń praktycznych. Doświadczenie w takich sytuacjach zadeklarowało 20,7 proc.

Ten wynik zapewne wynika z faktu, że 68 proc. badanych nie znalazło się w sytuacji, w której potrzebna była pierwsza pomoc. Z kolei na pytanie, jak oceniasz swoje umiejętności, zaledwie 5 proc. odpowiedziało, że posiada pełną wiedzę i umiejętności, a 41 proc., że posiadają je w stopniu umiarkowanym. Jednocześnie połowa ankietowanych uważa, że szkolenie z pierwszej pomocy nie jest jej potrzebne.

Źródło: zycie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

sheep
0 #1 sheep 2014-07-04 14:25
...jasne, "nie potrzebne" fakt faktem NZK rzadko się zdarza, ale jak się zdarzy i nie ma nikogo w okolicy to wtedy panicznie zaczyna się szukać w pamięci "jak to było???" 30 wdechów? 2 uciski? a nie odwrotnie? taka wiedza nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać...
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account