Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podpisano umowę w sprawie utworzenia Szpitala Miejskiego w Miastku. Jego prezesem została Renata Kiempa ze Słupska. Będzie zarabiała 15,5 tys. złotych miesięcznie.

Szpital Miejski w Miastku to z formalnego punktu widzenia na razie spółka w organizacji. Jej właścicielem jest w stu procentach powiat bytowski. Tak będzie do około 10 stycznia 2014, kiedy szpitalna spółka zostanie przekazana nieodpłatnie gminie Miastko. Od tego momentu to miastecki samorząd będzie odpowiedzialny za tę lecznicę.

– Jeszcze w tym roku powinny być załatwione wszelkie formalności związane z rejestracją spółki. Wcześniej dokonaliśmy podziału majątku, zapadły uzgodnienia w sprawie podziału kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia – informuje Jacek Żmuda-Trzebiatowski, starosta bytowski.

Gmina Miastko przejmie wszystko, co jest związane z miasteckim szpitalem (ludzie, nieruchomości, sprzęt) poza ratownictwem medycznym. Karetki, ratownicy, kierowcy z Miastka nadal będą w strukturze Szpitala Powiatu Bytowskiego, bo na ten podział nie zgodził się wojewoda.

Więcej: gp24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account