Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jechali „na sygnałach” by zdążyć z pomocą, uderzyła w nich osobówka, informuje radiobielsko.pl. Ambulans przewrócił się na bok!

Oficer Dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Stojałowskiego w czwartek, 14 listopada br., o godz. 15.09. Na miejsce akcji ratunkowej zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej w tym ratownictwo techniczne. – 31-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Audi, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ambulansowi pogotowia ratunkowego marki Mercedes, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów, ambulans przewrócił się na bok. Obrażeń doznał jeden kierowca ambulansu oraz jeden z ratowników medycznych. Kierujący samochodem marki Audi został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł – mówił Oficer Dyżurny KMP w Bielsku-Białej.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, postawieniu przewróconej karetki na koła, oraz neutralizacji plam rozlanych płynów eksploatacyjnych pojazdów.

Ambulans pogotowia ratunkowego w czteroosobowym składzie jechał „na wezwanie” do osoby potrzebującej pomocy. Kierowca oraz jeden z ratowników zostali przewiezieni do szpitala, po przeprowadzeniu niezbędnych badań zostali zwolnieni do domu. Utrudnienia w ruchu pojazdów trwały do godz. 16.44, ruchem pojazdów kierowali policjanci.

Załoga karetki pogotowia ratunkowego składa wyrazy podziękowania wszystkim osobom postronnym, które widząc co się stało, niezwłocznie pośpieszyły na ratunek.

Więcej, ZDJĘCIA: radiobielsko.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

obserwator
+4 #1 obserwator 2013-11-16 18:26
Niecodzienna rzecz. Całe zdarzenie nagrane kamerą z innego samochodu.http: //www.youtube.c om/watch?v=LuVI H8N1K4I
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account