Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Te najnowocześniejsze i jednocześnie najdroższe - odpowiadają na pytania zadawane przez medyczny personel, reagują na podane leki np. kardiologiczne - zmianą rytmu serca widoczną na zapisie EKG.

Otwarta wczoraj przez marszałka Mieczysława Struka i rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Janusza Morysia Pracownia Symulacji Medycznej wyposażona jest w kilkudziesięciu takich plastikowych pacjentów, z których niektóre kryją w swoim wnętrzu dodatkowo masę elektroniki.

Koszt jednego takiego cuda sięga nawet 200 tys. zł. Na tego rodzaju fantomach, którymi do niedawna dysponowały tylko uczelnie na świecie - np.  w Bostonie, czy w Londynie, teraz uczyć się będzie w Gdańsku ok. 270 studentów rocznie.
- Na bardziej zaawansowanych fantomach adepci lekarskiego zawodu ćwiczą robienie zastrzyków, mierzenie ciśnienia, intubacji czy cewnikowania - wylicza dr Hanna Jasiel-Wojculewicz z Zakładu Prewencji i Dydaktyki Katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii.
Więcej: dziennikbaltycki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account