Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dziesięć nowoczesnych i w pełni wyposażonych ambulansów ratunkowych odebrano w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Zastąpią one wyeksploatowane pojazdy w ośmiu powiatach naszego województwa.

- Aby stale odnawiać flotę ambulansów musimy kupować około 10 nowych sztuk każdego roku - podkreśla dyrektor WSPR Roman Pałka. - Łączny koszt zakupu to ponad 5,5 mln zł, całość kwoty została pokryta z naszych zasobów - dodaje.

Łącznie stacja posiada 135 ambulansów. Nowe karetki trafią do Szczecina, Koszalina, Stargardu Szczecińskiego, Nowogardu, Gryfina, Pyrzyc, Polic i Niechorza. - Nowoczesny sprzęt daje nam poczucie komfortu, ponieważ wiemy, że nas nie zawiedzie - chwalił nowy zakup ratownik medyczny Szymon Kluge. - Nowe karetki sprawią też, że nasza praca będzie trochę łatwiejsza i szybsza.

Członek Zarządu Województwa Anna Miecznikowska podkreślała, że nowy rok zaczął się bardzo pomyślnie dla zachodniopomorskiego ratownictwa medycznego. Chodzi tu również o otworzoną w styczniu nową siedzibę filii WSPR w Policach, wybudowaną za prawie 2 mln zł. - Mamy już doskonałą kadrę specjalistów, ale niezbędny jest również coraz nowocześniejszy sprzęt. Od tego jak szybko ratownicy znajdą się na miejscu wypadku, bardzo często zależy ludzkie życie - dodała.

Więcej, zdjęcia: szczecin.gazeta.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

shire
-6 #1 shire 2013-02-21 17:51
Klikając na odnośnik i przeglądając foto do artykułu, zauważyłem u Pani ze zdjęcia nr 6 nowoczesny zestaw ubioru ratowniczego :lol: . Oczywiście spełnia wszelkie normy europejskie, polskie, etc. Ciekawe co na to inspektor BHP?
Zgłoś administratorowi
ww61
-1 #2 ww61 2013-02-22 13:24
Shire jak zwykle czujny i czepialski i nadal nie świadomy.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account