Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie zlikwidowana centrala Narodowego Funduszu Zdrowia. Jego prezes Agnieszka Pachciarz powiedziała w Trójce, że zdecyduje o tym ustawa.

Likwidacja centrali NFZ, wyprowadzenie poza Fundusz wyceny procedur - to tylko niektóre plany Ministerstwa Zdrowia, które przedstawił szef tego resortu Bartosz Arłukowicz w ramach, jak powiedział, "pięciu kroków reorganizacji systemu świadczeń zdrowotnych".

Prezes NFZ podkreśliła, że o reorganizacji Funduszu było wiadomo już od kilku miesięcy, ale nie potrafiła podać konkretnej daty likwidacji centrali. Stwierdziła tylko, że NFZ ściśle współpracuje z ministerstwem i o wszystkich decyzjach jest informowany na bieżąco. - Nie jesteśmy ignorowani w tych pracach. Mamy po prostu robić swoje - stwierdziła Pachciarz.

Prezes NFZ podkreśliła, że ma to być spokojne przekształcenie, którego pacjent nie odczuje bezpośrednio. Dodała, że musi być określony "punkt zero", od którego ktoś straci osobowość prawną, a ktoś ją zyska.

Mówiąc o ogłoszonej w poniedziałek przez premiera zapowiedzi stworzenia programu zapłodnienia metodą in vitro, Agnieszka Pachciarz powiedziała, że programy są dobrym sposobem organizacji procedur medycznych. Dodała, że program in vitro będzie finansowany i prowadzony poza strukturami NFZ.

Komentując natomiast plany wprowadzenia elektronicznej karty pacjenta, prezes NFZ powiedziała, że projekt ten jest bardzo konkretny. W przyszłorocznym budżecie Funduszu są środki na jego finansowanie, a pierwsze karty mogą powstać w roku 2014. NFZ zakłada, że karta będzie miała co najmniej trzy funkcje, będzie też zawierać dane ratownicze.

Źródło: polskieradio.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

R05k
+2 #1 R05k 2012-10-23 11:28
Może Minister Dr. Arłukowicz rozważył by możliwość całkowitej likwidacji NFZ i posłania na zieloną trawkę tej Pani Pachciarz, która zabiera pacjentom pieniądze na leczenie żeby mieć dla swoich urzędasów na premię i podwyżki.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account