Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” zadeklarował decentralizację Narodowego Funduszu Zdrowia poprzez wzmocnienie oddziałów wojewódzkich. MZ negocjuje także z koreańskimi koncernami farmaceutycznymi zakupy leków.

Minister Zdrowia zadeklarował, że decentralizację NFZ poprzedzi obiektywna i uczciwa wycena procedur dokonana poza Funduszem. Procedury ma wyceniać niezależna agencja. Większy wpływ na kreowania polityki zdrowotnej uzyskają samorządy wojewódzkie. Jednocześnie minister stwierdził, że nie może funkcjonować mechanizm, który umożliwia wyjmowanie rodzynek z ciasta i przyznał, że obecnie zbyt często drobny zabieg przeprowadza się w niewielkiej placówce, a ewentualne powikłania leczy się w dużej placówce publicznej.

Minister zapowiedział także premiowanie finansowe placówek, które po leczeniu zawału nie tracą pacjenta z oczu zaraz po przebytej operacji. Minister stwierdził także, że praca lekarzy w prywatnej ochronie zdrowia nie może kolidować z z pracą w jednostce publicznej. Jednocześnie lekarzy obowiązują normy czasu pracy.

Priorytetem ministerstwa jest decentralizacja Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejnym etapem poprawy efektywności systemu opieki zdrowotnej mają być dodatkowe ubezpieczenia medyczne, których efektem ma być nie tyle wprowadzenie konkurencji, ale wzrost jakości leczenia.

Minister zapowiedział także przejrzyste relacje między koncernami farmaceutycznymi a lekarzami oraz państwem. Minister –powiedział, że już obecnie wszystkie negocjacje z koncernami farmaceutycznymi są w ministerstwie opisane łącznie z tym na czyje zaproszenie pojawił się w resorcie lobbysta, czego oczekiwał i które oczekiwania zostały spełnione.

Źródło: medicalnet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

marcin1975rm
-3 #1 marcin1975rm 2012-07-24 14:01
Brzmi to tak pięknie, że aż niewiarygodnie! Nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć ministrowi Bartoszowi by słowo ciałem się stało :-)
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account