Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Blisko stu medyków z całego kraju zjechało w piątek na najróżniejszych jednośladach do Szymbarku, gdzie się odbywa II Rajd Kaszubski Ogólnopolskiego Klubu Lekarzy Motocyklistów "DoctorRaiders".

Z racji wykonywanego zawodu uczestnicy zlotu wiedzą najlepiej, jak poważnymi konsekwencjami kończą się często nieostrożność, brawura i brak wyobraźni ze strony motocyklistów, ale też kierowców samochodów i pieszych. Promować więc będą bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Weekend fani dwóch kółek spędzą w bazie zjazdu, czyli w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Tam czeka ich m.in. zwiedzanie atrakcji oraz testowanie motocykli.

Potem ruszą w różne strony regionu: w poniedziałek pojadą nad morze i na wydmy do Łeby, we wtorek zobaczą zamek w Malborku, a w środę będzie można się z nimi spotkać w Gdańsku.

W Gdańsku na Targu Węglowym od godz. 11 do 16 klub, wespół z Fundacją Bezpieczni w Ruchu Drogowym, organizuje "Autochodzik" - happening dla dzieci poświęcony bezpieczeństwu na drodze. Najmłodsi będą mogli zobaczyć motocykle i zrobić sobie z nimi zdjęcie.
Przyjedzie też ostatni nabytek gdańskich ratowników, czyli motocykl medyczny Honda ST 1300 PanEuropa.

- Podczas happeningu planujemy rozdać dzieciom z najmłodszych klas opaski odblaskowe i mówić im o tym, jak powinny się zachowywać na drodze, by były bezpieczne - zapowiada Bartosz Sławiński, komandor rajdu. - Kolejną część opasek dla najmłodszych przekażemy na ręce starosty kartuskiego, jako gospodarza powiatu goszczącego nasz rajd.

W czwartek motocykliści zawitają do Faktorii w Pruszczu Gdańskim, w piątek wypoczywać będą nad jeziorami w Chmielnie, a w sobotę przyjadą do Gdyni - do portu wojennego na Oksywiu i Muzeum Motoryzacji na Chyloni.

- Przejazd tak licznej kolumny motocyklistów może powodować chwilowe utrudnienia na trasach między Szymbarkiem a miejscami naszych wyjazdów, za co z góry przepraszamy - dodaje Bartosz Sławiński.

Komandor zaznacza, że rajd ma także walor promocyjny - pomorscy lekarze pokażą region kolegom po fachu z całego kraju, by wrócili oni tutaj na wakacje z rodzinami.

Klub "DoctorRaiders" istnieje od sześciu lat i należy do największych klubów motocyklowych w Polsce - ma około 350 członków. To szóste ogólnopolskie spotkanie lekarzy na dwóch kółkach, a drugie na Kaszubach.

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account