Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Blisko stu medyków z całego kraju zjechało w piątek na najróżniejszych jednośladach do Szymbarku, gdzie się odbywa II Rajd Kaszubski Ogólnopolskiego Klubu Lekarzy Motocyklistów "DoctorRaiders".

Z racji wykonywanego zawodu uczestnicy zlotu wiedzą najlepiej, jak poważnymi konsekwencjami kończą się często nieostrożność, brawura i brak wyobraźni ze strony motocyklistów, ale też kierowców samochodów i pieszych. Promować więc będą bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Weekend fani dwóch kółek spędzą w bazie zjazdu, czyli w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Tam czeka ich m.in. zwiedzanie atrakcji oraz testowanie motocykli.

Potem ruszą w różne strony regionu: w poniedziałek pojadą nad morze i na wydmy do Łeby, we wtorek zobaczą zamek w Malborku, a w środę będzie można się z nimi spotkać w Gdańsku.

W Gdańsku na Targu Węglowym od godz. 11 do 16 klub, wespół z Fundacją Bezpieczni w Ruchu Drogowym, organizuje "Autochodzik" - happening dla dzieci poświęcony bezpieczeństwu na drodze. Najmłodsi będą mogli zobaczyć motocykle i zrobić sobie z nimi zdjęcie.
Przyjedzie też ostatni nabytek gdańskich ratowników, czyli motocykl medyczny Honda ST 1300 PanEuropa.

- Podczas happeningu planujemy rozdać dzieciom z najmłodszych klas opaski odblaskowe i mówić im o tym, jak powinny się zachowywać na drodze, by były bezpieczne - zapowiada Bartosz Sławiński, komandor rajdu. - Kolejną część opasek dla najmłodszych przekażemy na ręce starosty kartuskiego, jako gospodarza powiatu goszczącego nasz rajd.

W czwartek motocykliści zawitają do Faktorii w Pruszczu Gdańskim, w piątek wypoczywać będą nad jeziorami w Chmielnie, a w sobotę przyjadą do Gdyni - do portu wojennego na Oksywiu i Muzeum Motoryzacji na Chyloni.

- Przejazd tak licznej kolumny motocyklistów może powodować chwilowe utrudnienia na trasach między Szymbarkiem a miejscami naszych wyjazdów, za co z góry przepraszamy - dodaje Bartosz Sławiński.

Komandor zaznacza, że rajd ma także walor promocyjny - pomorscy lekarze pokażą region kolegom po fachu z całego kraju, by wrócili oni tutaj na wakacje z rodzinami.

Klub "DoctorRaiders" istnieje od sześciu lat i należy do największych klubów motocyklowych w Polsce - ma około 350 członków. To szóste ogólnopolskie spotkanie lekarzy na dwóch kółkach, a drugie na Kaszubach.

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account