Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Koordynator medyczny Gdańsk Euro 2012 apeluje, aby osoby odwiedzające Strefę Kibica i narzekające na problemy ze zdrowiem, przed wejściem do Strefy poinformowały o tym dyżurujące w niej służby medyczne. W sobotę (16 czerwca) ratownicy pomogli 161 osobom.

Koordynator medyczny Euro 2012 w Gdańsku, Jacek Gwoździewicz poinformował podczas niedzielnej (17 czerwca) konferencji prasowej, że w Strefie Kibica podczas sobotniej (16 czerwca) transmisji meczu Polska-Czechy personel medyczny udzielił pomocy 161 osobom. Były to głównie zasłabnięcia i omdlenia, 9 osób odwieziono do szpitala i jedna z tych z tych osób została zatrzymana na obserwacji.

 

Koordynator medyczny apeluje o to, że jeśli osoba wybierająca się na wspólne kibicowanie na stałe przyjmuje leki lub miewa duszności i omdlenia, to przed wejściem do Strefy Kibica niech poinformuje o tym pracownika służb medycznych.

- Ratownicy zatroszczą się o Twoje bezpieczeństwo podczas oglądania meczu, a w razie problemów sprawniej udzielą pomocy - przekonywał. Zapewnił, że służby medyczne w strefie są przygotowane i chętne do przyjęcia takich osób oraz zapewnienia im lepszych warunków pobytu na jej terenie. Jak powiedział, jeśli o tym nie wiemy, to do tych ludzi będzie w gęstym tłumie trudno dotrzeć; a gdy będzie potrzebna pomoc, może dojść do tragedii.

Jacek Gwoździewicz dodał ponadto, że takie osoby powinny zgłaszać się do punktu medycznego i informować o swoich kłopotach.

Gwoździewicz przypomniał, że w Strefie Kibica stale stacjonuje pięć karetek, są dwa punkty medyczne, punkt opieki medycznej, a 14 patroli medycznych stale monitoruje teren strefy.

W sobotę (16 czerwca) do pracy w strefie wezwano dodatkowo ok. 30 lekarzy dyżurujących na Głównym Mieście oraz przebywających w domach.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account