Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co robi dziesięciu urzędników zatrudnionych od lipca ubiegłego roku w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego? Oficjalnie - testują sprzęt, choć powinni dyżurować pod telefonem alarmowym 112. To zadanie wypełniają jednak za nich policjanci i będą to robić przez najbliższe dwa lata

Przypadkowy przechodzień widzi groźny wypadek, wybiera nr 112 i łączy się z operatorem. Ten na elektronicznej mapie widzi z jakiego numeru i skąd dzwoni, a następnie błyskawicznie wysyła pomoc. Tak powinno funkcjonować Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Niestety, Centrum nie działa, choć zostało powołane do życia już w ubiegłym roku.

WCPR od lipca jest częścią wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego. Jego szefowie pracują przy ul. Jagiellońskiej, a pracownicy - m.in. dziesięciu operatorów z odpowiednim certyfikatem MSWiA - zajmują pomieszczenia w budynku przy ul. Grudziądzkiej. Według planów mieli zacząć dyżurować - koordynować pracę pogotowia, policji i straży pożarnej w Bydgoszczy i okolicach, a także współpracować z bliźniaczymi jednostkami w kraju - już w lipcu 2011 r., a najpóźniej przed rozgrywkami Euro 2012. Dziś już wiadomo, że aż do końca 2013 r. nie będą tego robić, a pod numerem alarmowym 112 nadal czuwać będą policjanci. Wojewoda Ewa Mes zawarła porozumienie w tej sprawie z komendantem policji Wojciechem Ołdyńskim.

Czytaj więcej: bydgoszcz.gazeta.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Darth Vader
+2 #1 Darth Vader 2012-02-24 11:09
Kujawsko-Pomors ka porażka
Zgłoś administratorowi
netze
+5 #2 netze 2012-02-24 21:27
No i tak to właśnie będzie wyglądać.
Co robi dziesięciu urzędników zatrudnionych od lipca ubiegłego roku w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego???? - no jak co?? berze kasę. Robota spokojna, płatna, odpowiedzialnoś ci nie ma. Żyć nie umierać!!!
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
+1 #3 marcin1975rm 2012-02-25 10:30
Tanie państwo
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account