Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
ImageDefibrylator pomaga na zawał serca. Kardiochirurgia w szpitalu klinicznym współpracuje z firmą PZU Życie SA. Ta przekazała właśnie placówce nowoczesny defibrylator. – To bardzo ważny prezent dla naszych prezentów – mówi prof. Tomasz Hirlne, szef kliniki kardiochirurgii w USK.

Defibrylator to urządzenie dostarczające impulsy elektryczne. Ratuje życie pacjentów, którzy mają problemy z sercem.

Defibrylator, który otrzymaliśmy od PZU ma bardzo rozbudowane funkcje. Posiada na przykład monitor transportowy. Dzięki temu, jeśli mamy ciężko chorego człowieka możemy go gdzieś zdefibrylować. Po czym podłącza się elektrody i widzimy na monitorze co się dzieje z pacjentem – tłumaczy prof. Tomasz Hirnle.


Z defibrylatora> można też korzystać w czasie operacji.

– To drugie urządzenie w naszej klinice z takimi możliwościami. Jednak sprzęt, który otrzymaliśmy to najnowsza generacja. Kosztuje ok. 50 tysięcy zł. Potrzebny jest praktycznie przy każdym poważnym zabiegu. Używamy go codziennie, – dodaje szef kliniki kardiochirurgii.

Szpital i PZU - współpraca trwa

Współpraca placówki z firmą ubezpieczeniową rozpoczęła się w tamtym roku. Wtedy szpital otrzymał gazometr, czyli urządzenie, które pokazuje jak zachodzi wymiana gazowa między płucami, a krwią.

– Takie prezenty są dla nas bardzo ważne. Jak dotąd system ochrony zdrowia płaci tylko zaleczenie pacjentów. NFZ nie ma funduszu na kupowanie nowoczesnego sprzętu medycznego. Ten powinniśmy kupować za pieniądze, które zarobi szpital. Wiemy jednak jak jest sytuacja finansowa większości placówek – dodaje prof. Tomasz Hirnle.

I przypomina, że na współpracy z firmami korzystają przede wszystkim pacjenci jego kliniki.

– To dla nich staramy się o nowoczesny sprzęt. W tej chwili jeżeli chodzi o defibrylatory mamy pełne zabezpieczenie – dodaje specjalista.

Źródło: poranny.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account