Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Siedziba przy ul. Duńskiej to jeden z dwóch nowych adresów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Nowoczesna infrastruktura, bardziej komfortowe warunki pracy i krótszy czas dojazdu do pacjenta – to główne zalety lokalizacji inwestycji. Obiekt, który wybuduje spółka Calbud ma być gotowy do czerwca przyszłego roku. Podpisanie umowy z wykonawcą prac odbędzie się w piątek,
13 marca 2020 roku w Szczecinie. W uroczystości udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego planuje wybudowanie dwóch nowych siedzib w Szczecinie. Pierwsza z nich znajdzie się przy ul. Duńskiej 1. Na ponad 4800 m2 powstanie dwukondygnacyjny budynek, w którym będą pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów. W tym miejscu znajdą się także biura, serwerownia oraz strefa do mycia sprzętu i dezynfekcji karetek. Docelowo stacjonować ma tu na co dzień 6 zespołów ratownictwa medycznego, które zostaną przeniesione z obiektu przy al. Wojska Polskiego.

 

Projekt siedziby przy ul. Duńskiej przygotowało konsorcium CH2 Architekci i NAAN Architekci. W ubiegłym roku na terenie przyszłej budowy obiektu wykonano już remediację. Ogłoszony pod koniec grudnia ub.r. przetarg na przeprowadzenie prac budowalnych wygrało przedsiębiorstwo Calbud ze Szczecina.

Budynek ma powstać w ciągu 15 miesięcy. Koszt budowy nowego obiektu wyniesie blisko 16 mln zł. Na kwotę składają się środki Urzędu Marszałkowskiego oraz fundusze własne Stacji.

Ratownik-med.pl, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account